http://www.transporttm.pl/dostawcze
Odwiedź także:VANZABUDOWCY

Samochody dostawcze

23-07-2019

Żabka Polska sprawdza e-Craftera w Poznaniu

Żabka Polska testuje elektryczny samochód dostawczy użyczony przez Volkswagen Samochody Użytkowe. Obie firmy promują nowoczesną logistykę miejską z myślą o środowisku i społecznościach lokalnych.

31-05-2019

20 000. MAN TGE z fabryki Volkswagen Poznań we Wrześni

Z linii produkcyjnych zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni zjechał 30 maja 20-tysięczny MAN TGE. Jubileuszowy samochód to czerwony furgon z silnikiem elektrycznym.

09-05-2019

Nowy Boxer et al. będzie produkowany w Gliwicach!

Z końcem 2021 r. Grupa PSA rozpocznie w Gliwicach produkcję dużych samochodów dostawczych. Zakład zostanie przekształcony, by ulokować w nim produkcję lekkich samochodów dostawczych i zaadaptować go do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów.

25-04-2019

Program nadwozi do Opla Combo

Opel wdraża w całej Europie program wysokiej jakości zabudów osobowego Combo Life i dostawczego Combo Cargo. Pierwsze konwersje zgodne ze standardami fabrycznymi są już dostępne u dealerów.

15-04-2019

Zerowa emisja: jak się dopłaci, to się opłaci

Zakup dostawczego pojazdu elektrycznego może opłacać się po 4 latach intensywnego użytkowania, pod warunkiem uzyskania ulg podatkowych i maksymalnej dopłaty przy zakupie. To wynik badania Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, które porównało TCO e-Craftera i jego konwencjonalnego odpowiednika.

25-02-2019

Samochód nr 3 000 000 z fabryki Volkswagen Poznań

Z linii produkcyjnej VW Poznań zjechał 22 lutego 3-milionowy samochód w historii spółki. Jubileuszowy model to Caddy Kombi Comfortline z silnikiem 2,0 o mocy 110 kW w kolorze niebieskim Acapulco i w wersji Edition 35, z czarnym dachem. Samochód pozostanie w wewnętrznej flocie Volkswagen Poznań.

23-01-2019

Volkswagen Samochody Użytkowe: blisko pół miliona w 2018 r.

Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczyła w ub. roku łącznie 499,7 tys. samochodów serii T, Caddy, Crafter i Amarok (+0,4%). Zeszły rok okazał się najlepszy w historii marki, do wzrostu przyczyniły się przede wszystkim rynki w Europie Zachodniej.

23-01-2019

Groupe PSA rozpoczęła produkcję silnika Turbo PureTech w Tychach

Groupe PSA uroczyście uruchomiła 17.01. nową linię montażową 3-cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech w Tychach. W ceremonii wzięli udział: Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA, przedstawiciele władz lokalnych, kierownictwo zakładu i wszyscy pracownicy.

31-12-2018

W stolicy rusza Misja Zerowa Emisja

Dostawy towarów do klientów IKEA i sklepów H&M w Warszawie będą realizowane elektrycznym VW e-Crafterem. W ramach pilotażowej Misji Zerowa Emisja Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) zbada, czy logistyka w miastach może być przyjazna środowisku i efektywna ekonomicznie, analizując emisję CO2 i całkowite koszty posiadania dostawczego pojazdu elektrycznego.

20-11-2018

Nowa sortownia DPD Polska

DPD Polska otworzyła w Parzniewie pod Warszawą sortownię o docelowej wydajności nawet 250 tys. paczek na dobę. Będzie obsługiwała region warszawski oraz obszar Polski północnowschodniej i wschodniej. Inwestycja umożliwi liderowi polskiego rynku kurierskiego zwiększenie potencjału logistycznego i dostosowanie się do tempa wzrostu e-commerce.

31-10-2018

100 000 samochodów z fabryki we Wrześni

Z taśmy produkcyjnej zakładu Volkswagena we Wrześni zjechał w minionym tygodniu 100-tysięczny samochód, Crafter furgon w kolorze czerwonym, wyposażony w silnik 2,0 TDI o mocy 103 kW/140 KM przeznaczony dla klienta ze Szwajcarii.

31-10-2018

Bosch testuje wynajem elektrycznych samochodów dostawczych

Prawie 2 mln mieszkańców Niemiec korzysta z szybkiego wynajmu samochodu za pomocą aplikacji, a liczba ta stale rośnie. Bosch wprowadza na tamtejszym rynku usługę udostępniania elektrycznych samochodów dostawczych.

15-10-2018

MB Vision URBANETIC, wizja przyszłej mobilności miejskiej

Na IAA Hanower Mercedes-Benz Vans zaprezentowała Vision URBANETIC, koncepcję systemu miejskiego transportu pasażerów i towarów wykorzystującego wspólny autonomiczny, elektryczny moduł jezdny, wyposażany w różne nadwozia.

04-10-2018

Grupa PSA z potrójnym tytułem Van of the Year 2019

Głosami jury, składającego się z dziennikarzy prasy transportowej z 25 krajów, nowy Peugeot Partner, Citroen Berlingo i Opel/Vauxhall Combo wygrały tegoroczny konkurs Samochód Dostawczy Roku, zdobywając 127 punktów i wyprzedzając znacząco nowego MB Sprintera z 92 pkt. Trzecie miejsce zajął Ford Transit Connect, w konkursie wzięły udział także Renault Master Z.E. i Ford Transit Courier.

07-06-2018

Dwie osie dobrze, trzy osie lepiej!

DAC wykonał niedawno ciekawe przyczepy dla klienta, który oczekiwał pojazdów jak najbardziej wszechstronnych na placu budowy, ale o DMC nie przekraczającej 3,5 t. Opracowano dla niego dwa typy przyczep 3-osiowych, które mają ładowność 2,0-2,4 t na drodze, ale tam, gdzie nie obowiązuje kodeks, można je bezpiecznie obciążyć nawet 3,6 t ładunku.
12-03-2018

Magia Dacii Dokker

Polski rynek lżejszych pojazdów użytkowych też nieźle zakończył ub. rok. Minimalny spadek to raczej efekt zakupów „na zapas” w 2016 r., gdy nadciągało zaostrzenie norm emisyjnych. Poza obawami przed technologią SCR, wpłynęła na to pobudzenie informacja, że kilka marek wycofa silniki 3-litrowe, zastępując je maleńkimi z punktu widzenia tradycyjnych odbiorców.

12-03-2018

VW Poznań świętuje jubileusz i rekord produkcji

VW Poznań ma już za sobą pierwsze 2 mln wyprodukowanych Caddy: jubileuszowy egzemplarz opuścił zakład 8 marca. Był to 7-miejscowy Caddy Maxi Trendline w kolorze białym z silnikiem 1,4 TSI 92 kW.

15-02-2018

MB Sprinter III van z bogatym wnętrzem

Sprinter III generacji zadebiutował 6 lutego w centrum logistycznym Mercedes-Benz w Duisburgu. Dostawy rozpoczną się w czerwcu, w przyszłym roku program zostanie uzupełniony o wersję z napędem elektrycznym. Ale już teraz jest bogaty: po raz pierwszy w tym modelu obok tylnego napędu i fabrycznego 4x4 pojawiła się wersja z przednimi kołami napędzanymi.

05-02-2018

FCA Poland liderem w produkcji i dobrą sprzedażą w 2017 roku

Tyski zakład FCA Poland należy do najlepszych w Grupie Fiat Chrysler Automobiles (FCA), jako jeden z niewielu na świecie uzyskał Złoty Poziom w systemie World Class Manufacturing. W ub. roku wyprodukował 263 424 samochodów Fiat, Lancia i Abarth, w tym 178 989 Fiatów 500, 62 085 Lancii Ypsilon i 22 350 Abarthów 500. To o ponad 2 tys. szt więcej niż w 2016 r. dzięki rosnącemu popytowi na kultowy model 500.

22-01-2018

Mercedes PRO działa już w Polsce

Mercedes-Benz Vans wkracza do świata łączności i usług flotowych: dzięki kompaktowemu adapterowi Mercedes PRO polscy klienci mogą skorzystać z pierwszych usług dla flot samochodów dostawczych. Po podłączeniu adaptera w gnieździe OBD II urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za pośrednictwem którego przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej internetowej usłudze menedżer jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami i kierowcami we flocie.

08-01-2018

MB Klasa X pikap premium?

Pierwszy pikap marki Mercedes wzbudzał kontrowersje, nim jeszcze na dobre się pojawił. Marka jak zwykle dawkowała go po troszku, najpierw przedstawiając studialne wariacje na temat, później pokazując na salonach i kolejnych prezentacjach. Nam trafiła się najbardziej atrakcyjna, z bazą w Gródku nad Dunajcem.

02-01-2018

Pierwsze egzemplarze e-Craftera u klientów

Tuż przed Świętami Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała klientom z kilku krajów pierwsze egzemplarze e-Craftera do testów w realnych warunkach w I połowie tego roku.
29-12-2017

Ulepszony Ford Transit Custom

Transit to marka sama w sobie, obecna na rynku już od ponad 50 lat, synonim uniwersalnego samochodu użytkowego. Dlatego Ford przyjął zasadę, by użyć jej w każdym z 4 swoich modeli, różnych wielkości.
29-12-2017

IVECO Daily Blue Power z tytułem International Van of the Year 2018

Nowa linia pojazdów IVECO Daily Blue Power otrzymała tytuł International Van of the Year 2018 na targach transportu drogowego Solutrans w Lyonie. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla marki za wykorzystanie technologii w zrównoważonym transporcie.
11-12-2017

Plazma atmosferyczna w produkcji nadwozi

Pojęcie „plazma” jest znane w branży  nadwoziowej, ale jako metoda cięcia blach, rzadziej ich spawania. Jest jeszcze jedno ciekawe zastosowanie: przygotowanie powierzchni (przede wszystkim tworzyw) do klejenia.
09-11-2017

MAN TGE bliźniak bez kompleksów

Niemal równolegle z VW Crafterem na rynki europejskie trafia bliźniaczy MAN TGE, pierwszy samochód dostawczy marki, jeśli nie liczyć lekkich ciężarówek G90 sprzed ćwierć wieku. Tym razem współpraca z VW przebiega na innej płaszczyźnie, obaj producenci są w jednej grupie i trochę ryzykują, dzieląc między siebie taki sam model.

29-09-2017

Pierwsze szkice nowego Sprintera

W Atlancie, na największych w Ameryce Płn. Targach pojazdów użytkowych North American Commercial Vehicle Show (NACV) Mercedes-Benz Vans ujawnił pierwsze szczegóły nowego Sprintera. Europejska rynkowa premiera modelu odbędzie się w I połowie 2018 r. Zaprojektowany od podstaw, nowy Sprinter ma podnieść wyżej poprzeczkę w tym segmencie, także pod względem wzornictwa.
28-03-2017

Pierwsze Daily CNG dla Moulinot Compost & Biogaz

Przedsiębiorstwo Moulinot Compost & Biogaz powstało w 2013 r. jako część projektu pilotażowego, w którym udział wzięło 80 firm (m.in. restauracje, firmy cateringowe, hotele, sklepy i szkoły). Głównym celem firmy jest prowadzenie zbiórki bioodpadów i świadczenie usługi tzw. repurposingu, czyli zmiany przeznaczenia. Projekt był ukierunkowany na ograniczanie marnotrawstwa żywności i jednoczesną ochronę środowiska.