http://www.transporttm.pl/news/455/126/Grupa-PSA-z-potrojnym-tytulem-Van-of-the-Year-2019

Samochody dostawcze

Grupa PSA z potrójnym tytułem Van of the Year 2019

04-10-2018

Głosami jury, składającego się z dziennikarzy prasy transportowej z 25 krajów, nowy Peugeot Partner, Citroen Berlingo i Opel/Vauxhall Combo wygrały tegoroczny konkurs Samochód Dostawczy Roku, zdobywając 127 punktów i wyprzedzając znacząco nowego MB Sprintera z 92 pkt. Trzecie miejsce zajął Ford Transit Connect, w konkursie wzięły udział także Renault Master Z.E. i Ford Transit Courier.Philippe Narbeburu, wiceprezes ds. lekkich pojazdów użytkowych, tak skomentował otrzymanie nagrody: „W imieniu Grupy PSA chciałbym podziękować wszystkim członkom jury IVotY za okazanie nam zaufania do tej prestiżowej nagrody Międzynarodowego Van of the Year. To źródło dumy i wspaniałej satysfakcji dla zespołów, które przygotowywały nową generację C-Van w ciągu ostatnich 4 lat. To również bardzo dobrze wróży na przyszłość naszego nowego Peugeot Partnera, Citroen Berlingo i Opla/Vauxhall Combo. Zaprojektowaliśmy je w ramach wspólnego programu, w którym systematycznie dostosowywaliśmy rozwiązania tak ściśle, jak to możliwe do potrzeb naszych klientów B2B pod względem wygody, systemów wspomagania jazdy i bezpieczeństwa. Ta nagroda, przyznawana przez wymagające jury, dzisiaj doceniła nasze doświadczenie i pozycję naszego składu jako najlepszego na rynku. "

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury IVotY, opisał nowe modele jako „najważniejsze małe samochody dostawcze od lat” i dodał: „Nowe trio Grupy PSA, Peugeot Partner, Citroën Berlingo Van i Opel/Vauxhall Combo, jest dobrze przygotowane na przyszłość, pełne innowacji technologicznych, by pomóc kierowcy i przynieść korzyści finansowe właścicielowi lub menedżerowi floty. Stworzenie układu ostrzegania przed przeciążeniem jest świetną inicjatywą, ponieważ zapewni zgodność z przepisami i zwiększy bezpieczeństwo. Dostępność dwóch rozstawów osi to kolejny krok naprzód, podobnie jak wprowadzenie napędu na 4 koła, biorąc pod uwagę, że coraz więcej firm użyteczności publicznej poszukuje napędu 4x4 w małej furgonetce. Ogólnie rzecz biorąc, doskonały pakiet, dobrze zmontowany.”

Grupa PSA ma już kilka statuetek IVotY. W 1994 r. otrzymała ją za Peugeota Boxer/Citroena Jumpera wraz z Fiatem Ducato, a 3 lata później samodzielnie za Partnera i Berlingo. W 2008 r. Peugeot Expert i Citroen Jumpy podzieliły się zaszczytami z Fiatem Scudo, a w następnym roku przyszła kolej na Peugeota Bippera i Citroena Nemo wraz z Fiatem Fiorino.

Nowe samochody dostawcze są owocem współpracy marek PSA (Peugeot, Citroen i Opel/Vauxhall), oferujących wysoki poziom wyposażenia, komfortu i wydajności, opracowanych na najnowszej platformie grupy EMP2.