http://www.transporttm.pl/news/360/126/Mercedes-PRO-dziala-juz-w-Polsce

Samochody dostawcze

Mercedes PRO działa już w Polsce

22-01-2018

Mercedes-Benz Vans wkracza do świata łączności i usług flotowych: dzięki kompaktowemu adapterowi Mercedes PRO polscy klienci mogą skorzystać z pierwszych usług dla flot samochodów dostawczych. Po podłączeniu adaptera w gnieździe OBD II urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za pośrednictwem którego przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej internetowej usłudze menedżer jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami i kierowcami we flocie.Adapter Mercedes PRO jest początkowo dostępny do Vito i Sprintera na 19 europejskich rynkach, do których wkrótce dołączą kolejne kraje.

Za pomocą adaptera Mercedes PRO można zarządzać flotą przez Internet i praktycznie w czasie rzeczywistym odczytywać informacje o pojeździe, takie jak jego lokalizacja, poziom paliwa w zbiorniku czy czas pozostały do przeglądu. Kierowca natomiast komunikuje się z menedżerem floty przez aplikację, którą instaluje na swoim telefonie. Efektywna interakcja pomiędzy menedżerem floty a kierowcami, jak również zoptymalizowane wysyłanie zleceń pozwalają klientom flotowym znacznie ulepszyć planowanie zleceń i tras. Poza tym, rozwiązanie to zmniejsza nakłady pracy związane z analizą biznesową.

Już teraz planowane są kolejne usługi w ramach Mercedes PRO connect i poszerzenie oferty o inne typoszeregi samochodów, a także fabryczny montaż tego rozwiązania.

Dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze Narzędziu do Zarządzania Pojazdami, menedżer floty w szybki i prosty sposób zyskuje wgląd w jej stan. W momencie wejścia na rynek adaptera Mercedes PRO, oferta Mercedes PRO connect obejmuje 5 podstawowych usług. Status pojazdu wyświetla wszystkie istotne dane dotyczące samochodu, takie jak jego wykorzystanie w danym czasie. Zintegrowane ostrzeżenia dla pojazdów pomagają zminimalizować czas przestojów. Logistyka pojazdu obejmuje lokalizację niemal w czasie rzeczywistym; umożliwia też wyświetlanie i ustawianie za pomocą GPS obszarów, których dany pojazd ma nie opuszczać lub do nich nie wjeżdżać (geofencing). Komunikacja flotowa umożliwia przesyłanie wiadomości, adresów i kontaktów pomiędzy Narzędziem do Zarządzania Pojazdami i aplikacją Mercedes PRO Adapter. Informacje o zbliżających się czynnościach serwisowych ułatwiają zarządzanie przeglądami.

Elektroniczna książka jazd umożliwia automatyczną rejestrację kursów i odległości przejazdów służbowych i prywatnych. Przed każdym kursem za pomocą aplikacji Mercedes PRO można ustawić cel jazdy. Tryb „Służbowo” przekazuje wszystkie istotne dane pojazdu i kierowcy do systemu i tym samym do menedżera floty, w trybach „Prywatnym” i „Dojazd do pracy” informacje z elektronicznej książki jazd zostają anonimowe zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych. Lokalizacja nie jest widoczna, a początek i koniec trasy nie są przekazywane.

Podpisanie umowy o świadczenie usług Mercedes PRO odbywa się u autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Po podpisaniu umowy jest zakładane konto klienta, które obejmuje flotę posiadanych pojazdów i jej menedżera. Kierowcy są rejestrowani przez menedżera floty w Narzędziu Zarządzania Pojazdami w kilku łatwych krokach. Następnie można rozpocząć użytkowanie systemu z pomocą kosztującego jednorazowo 10 zł netto adaptera Mercedes PRO i darmowej aplikacji. Z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami można korzystać przez przeglądarkę Internetową. Aplikacja Mercedes PRO jest dostępna do wszystkich smartfonów z systemem Android lub iOS, można ją pobrać ze sklepu z aplikacjami. Wszystkie informacje dotyczące rozwiązań mobilnych, łączności i finansowania dla flot oferowanych w ramach Mercedes PRO można znaleźć pod adresem: www.mercedes.pro.

Mercedes PRO to nowa marka obejmująca rozwiązania cyfrowe dla klientów korzystających z samochodów dostawczych Mercedes, która wznosi obsługę na nowy poziom. Stanowi też ważną cześć strategicznej inicjatywy adVANce, która przekształca MB Vans z producenta pojazdów w dostawcę całościowych rozwiązań systemowych.

Nowoczesny interfejs i przejrzysta nawigacja umożliwiają intuicyjne korzystanie ze wszystkich usług dostępnych w aplikacji Mercedes PRO Adapter i z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami.