http://www.transporttm.pl/news/312/126/Pierwsze-szkice-nowego-Sprintera

Samochody dostawcze

Pierwsze szkice nowego Sprintera

29-09-2017
W Atlancie, na największych w Ameryce Płn. Targach pojazdów użytkowych North American Commercial Vehicle Show (NACV) Mercedes-Benz Vans ujawnił pierwsze szczegóły nowego Sprintera. Europejska rynkowa premiera modelu odbędzie się w I połowie 2018 r. Zaprojektowany od podstaw, nowy Sprinter ma podnieść wyżej poprzeczkę w tym segmencie, także pod względem wzornictwa.

Nowa generacja samochodu dostawczego zaoferuje systemy wspomagające, łączność i usługi telematyczne, które zapewnią większą efektywność kosztową pojazdu i sprawne zarządzanie flotą. Najnowszy Sprinter, dzięki znacznie poszerzonej gamie wariantów, może być lepiej dopasowany do indywidualnych wymagań branżowych. „Chcemy zrobić coś więcej, niż tylko budować najlepsze samochody. Chcemy oferować najlepiej dopasowane rozwiązania mobilnościowe dla każdego sektora i każdego rodzaju transportu. I tym właśnie kierujemy się przy projektowaniu kolejnej generacji Sprintera – chcemy stworzyć rozwiązanie całościowe, systemowe. Nie trzeba dodawać, że nowa odsłona naszej ikony będzie ucieleśniać klasyczne atrybuty Sprintera – niezawodność, bezpieczeństwo i efektywność kosztową”– powiedział Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans, podczas targów NACV.

Stany Zjednoczone są jednym z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów użytkowych i drugim co do wielkości, po Niemczech, rynkiem sprzedaży dużych vanów na świecie. Budowana fabryka nowego Sprintera w North Charleston będzie mogła zaspokoić popyt klientów w Ameryce Północnej dostarczając im samochody szybciej i ekonomiczniej. Mercedes-Benz Vans będzie kontynuował produkcję kolejnej generacji Sprintera w niemieckich fabrykach w Dusseldorfie i Ludwigsfelde.

Sprinter jest flagowym modelem Mercedes-Benz Vans. Zadebiutował w 1995 r. i z wynikiem ponad 3,3 mln egzemplarzy sprzedanych w ponad 130 krajach świata jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów użytkowych wszechczasów. Od stycznia do marca 2017 r. jego sprzedaż w stosunku do analogicznego okresu ub.r. wzrosła o 10%. Tym samym Sprinter zaliczył najlepszy I kwartał w swojej ponad 20-letniej karierze. Podobnie było w pierwszej połowie br., model po raz kolejny pobił rekord popularności, znajdując ok. 96,2 tys. nabywców (ub.r.: 95,1 tys.).