http://www.transporttm.pl/news/340/126/Ulepszony-Ford-Transit-Custom

Samochody dostawcze

Ulepszony Ford Transit Custom

29-12-2017
Transit to marka sama w sobie, obecna na rynku już od ponad 50 lat, synonim uniwersalnego samochodu użytkowego. Dlatego Ford przyjął zasadę, by użyć jej w każdym z 4 swoich modeli, różnych wielkości.

.

.

Poczynając od najmniejszego, są to Ford Transit Courier, Connect, Custom i po prostu Transit. Najbardziej wszechstronny z nich jest Transit Custom, najchętniej wybierany 1-tonowy samochód dostawczy w Europie. Teraz, w nowym wcieleniu Transit Custom oferuje jeszcze więcej stylu, lepszą efektywność i mnóstwo nowoczesnej technologii na pokładzie. W nowej odsłonie, ma wszelkie podstawy, by kontynuować ten sukces. W jeszcze bardziej wyraziście zaprojektowanym nadwoziu skrywa nowe wnętrze z wieloma nowoczesnymi systemami asystującymi. Jednocześnie wyróżnia się wyjątkowymi możliwościami ładunkowymi.

Nowego Transita Custom poznamy po dynamicznej stylizacji przodu, zbliżonej do tej, którą cechują się osobowe modele Forda. Masywny, czarny grill wydatnie podkreśla wąskie pasy reflektorów ze światłami do jazdy dziennej LED. Dzięki mocnemu i sugestywnemu designowi Ford Transit Custom już na pierwszy rzut oka daje do zrozumienia, że sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Ma ku temu solidne podstawy.

Tablica rozdzielcza została tak zmodernizowana, by lepiej zmieścić dokumenty formatu A4, laptopa i inne przedmioty potrzebne kierowcy. Wersje najlepiej wyposażone mają 8-calowy dotykowy ekran z systemem SYNC 3, który umożliwia głosowe sterowanie systemem audio, nawigacją i smartfonami. W innych standardach pośrodku tablicy przyrządów znajduje się stacja dokująca MyFord na smartfona lub tablet kierowcy.

Już w podstawowej wersji L1H1 Ford Transit Custom mieści 5,7 m³ ładunku o długości do 2515 mm, jeśli nie wykorzystywać klapy w ścianie działowej umożliwiającej przetknięcie dłużyc pod fotele pasażerskie w kabinie. L1H2 ma pojemność 7,2 m³, L2H1 6,6 m³, a L2H2 – 8,2 m³.

Ford Transit Custom to największy van w swojej klasie. Jego siła tkwi w zróżnicowanej ofercie. Dostępne są 2 rozstawy osi: 2933 i 3300 mm i 2 wysokości dachu, dzięki którym wysokość ładowni wynosi 140 lub 178 cm. Do tego można wybierać spośród 3 wersji nadwozia: van, van z podwójną kabiną i kombi. Ta ostatnia pozwoli wygodnie przewieźć nawet 9 osób i oferuje ponad 30 możliwych ustawień foteli. Podróżujący z pewnością docenią też komfort, jaki może zapewnić pneumatyczne zawieszenie tylnej osi.

Z dopuszczalną masą całkowitą od 2,6 do 3,4 tony i ładownością do 1450 kg Transit Custom poradzi sobie z każdym zadaniem. Łatwy dostęp do przestrzeni załadunkowej zapewniają najszersze drzwi boczne oraz najniższy próg tylny wśród pojazdów tej klasy. Z kolei mnóstwo praktycznych rozwiązań, np. zintegrowany bagażnik dachowy, jeszcze bardziej podnoszą walory użytkowe Forda Transita Custom.

Niezależnie od tego, jak trudne wyzwania postawimy przed Transitem Custom, możemy być pewni, że mocy nigdy mu nie zabraknie. Pod krótką maską pracuje najnowocześniejszy silnik wysokoprężny 2,0 Ford EcoBlue. Teraz jest jeszcze bardziej oszczędny i dysponuje o 20% większym zapasem momentu obrotowego. Jednostka jest dostępna w 3 wariantach mocy, z których najmocniejszy ma aż 170 KM. Przebiegi między wymianami oleju wydłużono do 60 tys. km (lub co 2lata).

Nowy Custom jest oferowany również w wyjątkowo ekonomicznej odmianie ECOnetic, zużywającej średnio 5,7 l/100 km. Co więcej, już w 2019 r. na rynek trafi Ford Transit Custom PHEV, hybryda typu plug-in, która będzie mogła pokonać do 50 km wyłącznie na energii elektrycznej. Ford nie zapomniał o sportowej odmianie Transita Custom. Rozpoznamy ją po jeszcze bardziej agresywnej stylizacji, pasach biegnących przez maskę i specjalnym wzorze 17-calowych kół aluminiowych. Ford Transit Custom w wersji Sport to z pewnością jeden z najbardziej atrakcyjnych samochodów użytkowych na rynku.

W całkowicie przeprojektowanym i jeszcze bardziej komfortowym wnętrzu Transita Custom kierowca poczuje się jak w mobilnym biurze. Do dyspozycji ma nie tylko praktyczne rozwiązania, np. pojemne schowki, funkcjonalne uchwyty i półki: przede wszystkim pojawia się tu mnóstwo nowoczesnej technologii z 8-calowym, dotykowym ekranem systemu multimedialnego na czele. Urządzenie może być obsługiwane głosowo oraz oferuje pełną integrację ze smartfonem przez Apple CarPlay i Android Auto.

Nowoczesna technologia to także rozbudowany wachlarz systemów poprawiających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki zaawansowanym czujnikom, radarom i kamerom Transit Custom samodzielnie może utrzymywać pas ruchu, przełączać światła na drogowe czy zainicjować hamowanie w razie wykrycia możliwości kolizji lub potrącenia pieszego. Nowy Transit Custom jako pierwszy samochód dostawczy sam dostosowuje prędkość do obwiązujących limitów, które odczytuje ze znaków drogowych. Innowacją jest też ostrzeganie o ruchu poprzecznym przy wyjeździe tyłem z miejsca parkingowego.

Te rozwiązania, wsparte pierwszorzędną ergonomią i niebagatelnymi możliwościami przewozowymi, sprawiają, że nowy Ford Transit Custom wyznacza standardy dla swojego segmentu i pozostaje najlepszym wyborem wśród samochodów użytkowych.