http://www.transporttm.pl/news/396/126/VW-Poznan-swietuje-jubileusz-i-rekord-produkcji

Samochody dostawcze

VW Poznań świętuje jubileusz i rekord produkcji

12-03-2018

VW Poznań ma już za sobą pierwsze 2 mln wyprodukowanych Caddy: jubileuszowy egzemplarz opuścił zakład 8 marca. Był to 7-miejscowy Caddy Maxi Trendline w kolorze białym z silnikiem 1,4 TSI 92 kW.W ub. roku w poznańskiej fabryce powstało blisko 165 tys. Caddy (+3,8%). Jest to historyczny wynik począwszy od 1993 r., w którym powstała spółka Volkswagen Poznań.

Jubileuszowy Caddy z Poznania został przekazany Towarzystwu Pomocy im. Świętego Brata Alberta z Gdańska. Ponadto pracownicy VW Poznań i VW Group Polska zbierali dary dla Towarzystwa Pomocy im. Świętego Alberta i przekazali je potrzebującym. Akcji przyświecało motto: „Ile dobra zmieści się w Caddy?“.

Jens Ocksen, Prezes Volkswagen Poznań, powiedział: „Moje podziękowanie kieruję w szczególności do pracowników za ich imponujące zaangażowanie. To oni sprawiają, że Caddy jest tak udanym i lubianym modelem, który cieszy naszych klientów już od dekad. Pracownicy produkują każde auto z dużym zaangażowaniem, kompetencją techniczną i pasją. A dzięki akcjom społecznym, tak jak ta zorganizowana dla Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta z Gdańska, jednocześnie przyczyniają się do propagowania dobrego wizerunku naszych zakładów w Polsce“.

Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Caddy w Poznaniu podkreślał: „Dzisiaj, w tym szczególnym dniu cała uwaga skupiona jest na pracownikach zakładu w Antoninku, w którym od ponad 15 lat nieprzerwanie jest produkowany VW Caddy, początkowo III, obecnie IV, a w niedalekiej przyszłości w V generacji. Głównym motywem działania tego zakładu jest wytyczanie nowych kierunków, stawianie na przyszłość. Budowa Caddy ma wiele wspólnego ze świadomością, że produkujemy tu bardzo szczególne auto, wielozadaniowe dopasowane do codziennych potrzeb klienta.“

Piotr Łakomy, Dyrektor Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, potwierdza: „Volkswagen Caddy to wyjątkowo wszechstronny model, który sprawdza się w codziennych potrzebach przedsiębiorców i rodzin. Dzięki wysokiej jakości wykonania, dużej przestrzeni i praktycznym rozwiązaniom wnętrza cieszy się dużym zaufaniem wśród Klientów, co potwierdza obecność w czołówce najchętniej kupowanych małych samochodów dostawczych. Cieszę się że dwumilionowy egzemplarz trafił do tak wyjątkowego Klienta, Towarzystwa Św. Brata Alberta. Jestem pewien, że Caddy sprosta potrzebom Towarzystwa i będzie dużym ułatwieniem w codziennej pracy.

Obecnie w Antoninku powstaje 720 Caddy dziennie, w 2003 r. było to 520 pojazdów na dzień. Obok Caddy w Volkswagen Poznań są produkowane niektóre wersje Transportera T6. Przedsiębiorstwo jest największym pracodawcą w Wielkopolsce, zatrudniając blisko 11 tys. pracowników.

Caddy znacznie się zmienił od czasu pierwszego modelu, pikapa na bazie Golfa produkowanego od 1982 r. w ówczesnej Jugosławii. Ale zakład w Antoninku, który wtedy zajmował się Tarpanem, też nie przypominał stanu obecnego.