http://www.transporttm.pl/news/645/126/Nowe-Renault-Trafic-Combi-i-Trafic-Spaceclass

Samochody dostawcze

Nowe Renault Trafic Combi i Trafic Spaceclass

17-11-2020

Renault zaprezentował przedpremierowo nową gamę Trafic do przewozu osób: nowego Combi i SpaceClass. Trafic Combi jest kierowany do dużych rodzin i firm zajmujących się przewozem osób, SpaceClass wychodzi naprzeciw kierowcom i pasażerom poszukującym wszechstronności, przestrzeni i komfortu na najwyższym poziomie.Nowe Renault Trafic Combi i SpaceClass mają poziomą pokrywę silnika i pionową osłoną chłodnicy, nowe zderzaki i reflektory LED-we połączone chromowaną listwą. Wyposażono je w elektrycznie składane lusterka boczne, 17-calowe koła (z diamentowym połyskiem w SpaceClass) i bardziej eleganckie kołpaki. Oba modele są dostępne w 7 kolorach nadwozia, w tym w oryginalnym Czerwony Carmin.

Całkowicie nowa tablica rozdzielcza, podkreślona poziomą listwą ozdobną, która zachodzi aż na płaty drzwi, stwarza wrażenie większej przestronności. Nowy Trafic SpaceClass wyróżnia się tablicą rozdzielczą w kolorze Szary Météor, który dodaje wnętrzu elegancji. Na pokładzie pojawi się system multimedialny Renault EASY LINK z nawigacją GPS. Jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, ma 8-calowy wyświetlacz i jest wyposażony w indukcyjną ładowarkę do smartfonów. Nowe Trafic Combi i SpaceClass dysponują łatwo dostępnymi schowkami o łącznej pojemności 86 l, w tym szufladą Easy Life o pojemności 6 l.

Nowe modele wyposażono w układy wspomagania: aktywny regulator prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, który ostrzega kierowcę o zagrożeniach i przy braku reakcji hamuje w celu uniknięcia kolizji oraz system kontroli pasa ruchu. Kolejną nowością jest układ moniitorowania martwego pola, który ułatwia zmianę pasa ruchu. Bezpieczeństwo zwiększa również pojemniejsza czołowa poduszka powietrzna, dostosowana do ochrony 2 pasażerów.

Nowe Trafic Combi i SpaceClass są wyposażane w 3 silniki wysokoprężne: mocniejszy o 5 KM dCi 150 (z mechaniczną skrzynią biegów lub automatyczną EDC), dCi 110 (z mechaniczną skrzynią biegów, tylko Combi) oraz dCi 170 ze skrzynią EDC. Sześciostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów EDC zwiększa komfort i dynamikę jazdy dzięki precyzyjnej i szybkiej zmianie biegów. Technologia Stop&Start zapewnia zgodność z normą Euro 6 D full.

Szczegółowe informacje zostaną przedstawione na początku przyszłego roku, debiut rynkowy obu modeli zaplanowano na 2. połowę kwietnia.

Bardziej wyrazisty design, układy wspomagania prowadzenia i rozszerzona gama silników zbliżają oba modele do segmentu samochodów osobowych.