http://www.transporttm.pl/news/591/126/Nissan-dostarczy-300-e-NV200-dla-DPD

Samochody dostawcze

Nissan dostarczy 300 e-NV200 dla DPD

09-02-2020
Nissan otrzymał zamówienie na 300 elektrycznych furgonetek e-NV200 od brytyjskiego oddziału międzynarodowej firmy kuriersko-logistycznej DPD. Jedna z największych w Wlk. Brytanii firm tej branży dostarcza co roku ponad 250 mln paczek.

Dążąc do pozycji lidera eksploatacji samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii DPD chce mieć 10% takich pojazdów w parku. Nowe zamówienie oznacza potrojenie dotychczasowej liczby samochodów elektrycznych DPD, będzie ich 450, w tym 391Nissanów e-NV200. Dwain McDonald, dyrektor generalny DPD, powiedział: „To historyczny dzień w drodze branży przesyłek kurierskich ku bardziej zrównoważonej przyszłości. Te pojazdy zmieniają sposób naszej pracy. Nie chodzi tylko o to, że na koniec dnia wystarczy je podłączyć do ładowarki. Reorganizujemy i projektujemy na nowo sposób dostarczania przesyłek, teraz i w przyszłości, planując inne trasy i nowe rodzaje baz. To rewolucja dotycząca wszystkich aspektów naszej branży, a bezemisyjne samochody elektryczne są podstawą tej wizji”.

Nissan e-NV200 dzieli akumulator o pojemności 40 kWh i inne podzespoły z najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem osobowym, czyli LEAF-em. Zasięg na jednym ładowaniu w cyklu miejskim przekracza 300 km wg WLTP. Dzięki zastosowaniu kompaktowego akumulatora mieści 2 europalety z ładunkiem o łącznej masie do 705 kg. Załadunek jest bardzo łatwy dzięki podłodze zaledwie 52 cm nad ziemią, szeroko otwierającym się tylnym drzwiom i przesuwanym drzwiom bocznym.

e-NV200 jest niemal bezgłośny. Jazda w ciszy sprzyja zmniejszeniu stresu, a samochód nieemitujący hałasu nie zakłóca spokoju innym kierowcom ani przechodniom. Elektryczny napęd nowych furgonetek także dotarcie do aktualnych i planowanych stref bezemisyjnych w miastach. e-NV200 jest wyposażony w pakiet technologii i opcji łączności wspomagających oszczędną jazdę. System multimedialny NissanConnect ze zmodernizowaną nawigacją i Bluetooth ma zaawansowane funkcje telematyczne, które pomagają kierowcom i menedżerom efektywnie eksploatować pojazdy.

Nissan e-NV200 odnosi sukcesy rynkowe w całej Europie od czasu wprowadzenia na rynek w 2014 r. Na całym kontynencie sprzedano już ponad 30 tys. tych samochodów.