http://www.transporttm.pl/news/339/126/IVECO-Daily-Blue-Power-z-tytulem-International-Van-of-the-Year-2018

Samochody dostawcze

IVECO Daily Blue Power z tytułem International Van of the Year 2018

29-12-2017
Nowa linia pojazdów IVECO Daily Blue Power otrzymała tytuł International Van of the Year 2018 na targach transportu drogowego Solutrans w Lyonie. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla marki za wykorzystanie technologii w zrównoważonym transporcie.

.

.

Sędziowie podkreślili, że Daily Blue Power „łączy główne i dostępne do zastosowania rozwiązania w celu zmniejszenia wpływu samochodów dostawczych na środowisko naturalne w obszarach miejskich i podmiejskich”. Podkreślili również, że w tej linii pojazdów „IVECO posiada pojazdy, o które prosi rynek” i że „napęd elektryczny, napęd Natural Power i SCR to sprawdzone technologie opracowane przez IVECO”. Jury było pod szczególnym wrażeniem nowego silnika wysokoprężnego spełniającego parametry emisji mierzonych w rzeczywistych warunkach jazdy (RDE) na 3 lata przed unijnym rozporządzeniem, które będzie obowiązkowe dla pojazdów dostawczych, i przyjemności z jazdy Daily Hi-Matic Natural Power.

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury International Van of the Year, podsumował głosowanie: „gratuluję IVECO imponujących osiągnięć w rozwoju linii produktów Daily Blue Power. IVECO zawsze było na czele rozwoju zrównoważonego transportu w segmencie pojazdów dostawczych. Nowa gama Daily Blue Power potwierdza tę pozycję." Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, odbierając nagrodę, powiedział: „W roku 40. rocznicy, Daily po raz 3. został wybrany jako International Van of the Year. Poza uznanym i odnoszącym sukcesy produktem, ta nagroda jest wyrazem ogromnych wysiłków podejmowanych przez IVECO, które mają decydujący wkład w walkę o czyste powietrze w naszych miastach i redukcję emisji CO2. Daily Blue Power w wersji elektrycznej, gazowej i najbardziej zaawansowanej wersji wysokoprężnej jest pierwszym i jedynym pojazdem oferującym 3 opcje, które przewidują wzrost ograniczeń w dostępie do centrów miejskich. To zabezpiecza inwestycje naszych klientów i zapewnia im przewagę konkurencyjną, której potrzebują, by rozwijać swoje zrównoważone przedsięwzięcia." Wprowadzone na rynek w październiku 2017 r. pojazdy Daily Blue Power dają klientom swobodę wyboru między 3 technologiami, by sprostać specyficznym wymaganiom misji i biznesu. Linia Daily Blue Power obejmuje:

- Daily Hi-Matic Natural Power, pierwszy w branży lekki pojazd użytkowy napędzany CNG z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Ten cichy pojazd miejski zapewnia solidność, wydajność i niezawodność, z których słynie Daily, a przy tym wyższy komfort i niższe zużycie paliwa. Charakteryzuje się także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2 oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi. Jego 3-litrowy silnik F1C ma moc 136 KM, moment obrotowy 350 Nm, wytwarza o 76% mniej cząstek stałych i o 12% mniej NOx niż odpowiednik Euro VI napędzany olejem napędowym. W rzeczywistych warunkach jazdy miejskiej emisja CO2 jest zwykle o 3% niższa niż z silników wysokoprężnych. Skrzynia biegów Hi-Matic z silnikiem CNG zwiększa tę różnicę do 5%. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, czyli bilans jest bliski zeru.

- Daily Euro 6 RDE 2020 Ready - pojazd dostawczy z najbardziej zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym dostępnym na rynku, pierwszym testowanym i weryfikowanym przez niezależną instytucję (holenderską TNO) pod kątem rzeczywistej emisji spalin. Model ten spełnia ambitne cele środowiskowe na 2020 r., a jest w sprzedaży już dzisiaj. Napędza go silnik IVECO F1A o pojemności 2,3 l, poddany gruntownej modernizacji w 2016 r. Dzięki większej pojemności skokowej w porównaniu z jednostkami innych producentów charakteryzuje się większą trwałością i naturalnie niską emisją NOx w rzeczywistych warunkach jazdy. Silnikowi towarzyszy zaawansowany system oczyszczania spalin z układem SCR. Daily Euro 6 RDE 2020 Ready jest również wyjątkowo oszczędny: zużywa do 7% mniej paliwa w porównaniu do obecnej wersji dzięki systemowi Start & Stop i oponom Michelin Agilis + eco.

- Daily Electric o zerowej emisji spalin, przeznaczony do eksploatacji w miastach o najsurowszych ograniczeniach, oferujący zasięg do 200 km w rzeczywistej jeździe miejskiej i osiągi akumulatora zoptymalizowane pod kątem wszystkich warunków pogodowych. Zastosowana technologia pozwoliła zachować wysoką ładowność, a ponowne naładowanie w trybie szybkim trwa zaledwie 2 h. Tryb jazdy Eco-Power i hamowanie regeneracyjne jeszcze bardziej poprawiają efektywność napędu.

Strategia IVECO polega na zapewnieniu klientom pojazdów, które pozwolą im rozwijać transport w sposób zrównoważony zarówno dla środowiska, jak i od strony finansowej. Firma była pierwszym producentem pojazdów użytkowych, który dostrzegł potencjał gazu ziemnego i opracował pełną gamę samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów zasilanych gazem ziemnym. IVECO jest nadal jedynym producentem oferującym pełną gamę modeli zasilanych gazem ziemnym, a do tej pory sprzedano ponad 22 tys. pojazdów gazowych.

Prestiżowy tytuł potwierdza zaangażowanie IVECO w technologię wspierającą rozwój zrównoważonego transportu: włoska firma jako pierwszy producent w branży pojazdów użytkowych dostrzegł potencjał gazu ziemnego, opracowując pełną gamę gazowych samochodów dostawczych, ciężarowych i autobusów.