http://www.transporttm.pl/news/646/126/Nastepcy-Renault-Kangoo-i-Dacii-Dokker

Samochody dostawcze

Następcy Renault Kangoo i Dacii Dokker

17-11-2020

Renault przedstawił pierwsze zdjęcia nowego Kangoo i modelu Express zastępującego Dokkera, ale już nie pod marką Dacia! Oba będą dostępne w wersji dostawczej i osobowej. Oficjalną prezentację i wprowadzenie do sprzedaży zaplanowano na wiosnę 2021 r.Nowe Renault Kangoo Van rewolucjonizuje dostęp do ładunku dzięki rozwiązaniom Easy Side Access oraz Easy Inside Gallery. Easy Side Access ułatwia przeładunek niezależnie od wielkości miejsca parkingowego: dzięki usunięciu środkowego słupka nowe Kangoo Van ma najszerszy na rynku otwór przesuwnych drzwi bocznych, aż 1416 mm. Easy Inside Gallery to składany stelaż podsufitowy pozwalający lepiej wykorzystać ładownię: przewóz długich przedmiotów pod sufitem uwalnia miejsce na podłodze.

Nowe Kangoo Van ma silną i muskularną sylwetkę. Przód został całkowicie zmieniony, mocnym akcentem jest chromowany pas między grillem a przednim zderzakiem. Ostro zarysowano linie boku z wyraźnymi przetłoczeniami, efektu dopełniają wydatne nadkola. Wnętrze zaprojektowano całkowicie od nowa. Samochód jest wyposażony w systemy asystujące w prowadzeniu, w tym wspomaganie widoczności Permanent Rear View, który zapewnia doskonałą widoczność do tyłu zwłaszcza w samochodach z przegrodą między kabiną a ładownią. Inne nowości to m.in. Trailer Swing Assist (układ zapobiegający myszkowaniu przyczepy), Brake Stability Control (kontroli stabilności podczas hamowania) oraz Advanced Emergency Active Braking (AEBS, aktywny układ wspomagania hamowania).

Nowy Kangoo Van będzie dostępny w 2 długościach, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym i mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m3 w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m3 w długiej.

Nowe Renault Kangoo, elegancki i przestronny kombivan z 5 miejscami idealnie wpisuje się w potrzeby rodzin prowadzących aktywny tryb życia. Ma nowoczesny design, bogate wyposażenie, nowe systemy wspomagające prowadzenie i wysoki komfort. Zachowuje przy tym funkcjonalność i modułowość, które cenią klienci instytucjonalni. Nowe Kangoo Van i Kangoo będą produkowane we francuskim zakładzie Renault w Maubeuge.

Express Van, praktyczny i funkcjonalny furgon, jest kierowany do przedsiębiorców i małych flot. Spełnia ich najważniejsze wymagania, zapewniając jednocześnie korzystny stosunek ceny do jakości. Jego design jest zgodny z nowym kanonem marki. Komfort i jakość nowego wnętrza podkreśla wzmocniona konstrukcja foteli. Projektanci poświęcili szczególną uwagę praktycznym schowkom (największą pojemność w swojej klasie - 48 litrów) i ergonomii. Pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m³. Renault Express będzie miał układ EASY LINK i zostanie wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie: Rear-View Assist (monitorowanie strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (monitorowanie martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem), a także lusterko Wide View Mirror.

Otwarcie zamówień na Kangoo Van, Express Van oraz Kangoo osobowe jest przewidziane w Polsce na początek lutego 2021 r. Samochody zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek na początku maja.

Tablica rozdzielcza nowego Kangoo kryje wiele praktycznych schowków. Fotele o zmienionym kształcie są bardziej trwałe i komfortowe. Wersja osobowa i Van będą miały układ multimedialny Renault EASY LINK.