http://www.transporttm.pl/news/592/126/MAN-y-eTGE-w-firmie-logistycznej-No-Limit

Samochody dostawcze

MAN-y eTGE w firmie logistycznej No Limit

09-02-2020
Do floty firmy No Limit dołączyły na początku lutego trzy samochody dostawcze MAN TGE z napędem elektrycznym, wykorzystywane do dostaw realizowanych w Warszawie i aglomeracji śląskiej.

Ta inwestycja to kolejny krok w realizacji ekologicznej strategii firmy, której motto brzmi „Logistyka Przyjazna Środowisku”. MAN eTGE to niezawodny partner, dzięki któremu firmy logistyczne i transportowe takie jak No Limit mogą stawić czoła wyzwaniom ruchu miejskiego w sposób bezemisyjny, niezależny i ekonomiczny. Napęd elektryczny jest sprawny energetycznie i cichy. Mocny i wytrzymały silnik elektryczny o maksymalnej mocy 100 KW i momencie obrotowym 290 Nm dostępnym  w całym zakresie prędkości obrotowej jest ekonomiczny i opłacalny szczególnie podczas tras wymagających wielu postojów lub w gęstym ruchu miejskim. W trybie jazdy z częstym zatrzymywaniem silnik wysokoprężny przyczynia się do podwyższenia zużycia paliwa oraz obciążenia układu napędowego i hamulców, podczas gdy MAN eTGE prezentuje swoje mocne strony: dzięki rekuperacji podczas hamowania silnikiem można korzystać z nowej energii elektrycznej, gromadzonej w akumulatorze wysokonapięciowym. Przy maksymalnej prędkości jazdy 90 km/h pobór energii wynosi około 20 kWh na 100 km, co przekłada się na zasięg ok. 160 km. Dzięki umieszczeniu baterii pod podłogą eTGE ma pojemność ładunkową 10,7m3, porównywalną ze standardowym furgonem z tylnym napędem.

Samochody dostawcze MAN TGE zarówno z napędem elektrycznym, jak i konwencjonalnym powstają w fabryce w Białężycach koło Wrześni. Dla No Limit wyprodukowano trzy furgony TGE 3.140E przeznaczone do dystrybucji miejskiej, stąd charakterystyczny ekologiczny branding.