http://www.transporttm.pl/news/610/126/GITD-odebrala-pierwsze-MAN-y-TGE-dla-inspektorow

Samochody dostawcze

GITD odebrała pierwsze MAN-y TGE dla inspektorów

17-05-2020

W siedzibie firmy AMZ Kutno odbyło się 8 maja uroczyste przekazanie pierwszej partii 32 samochodów dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Umowa, podpisana we wrześniu ub. r., przewiduje dostawę 64 TGE z wyposażeniem do kontroli drogowych pojazdów użytkowych.Symboliczny klucz do nowych furgonów przejął Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, z rąk Grzegorza Rogalewicza, dyrektora ds. sprzedaży samochodów dostawczych MAN Truck & Bus Polska. Zwycięstwo w przetargu to wynik najlepszego spełnienia (a czasami nawet przekroczenia) wymagań technicznych i użytkowych. Jednym z nich była wydłużona gwarancja fabryczna i tu marka zastrzeliła konkurentów, zapewniając okres 78-miesięczny. Swoją cegiełkę dołożył zabudowca, czyli AMZ Kutno, od którego klient wymagał gwarancji nie krótszej niż 60 miesięcy, a otrzymał 64-miesięczną.

GITD zamówił furgony MAN TGE 3.180 w wersji krótkiej-podwyższonej, określając swoje wymagania co do wyposażenia części biurowej i magazynowej. Wykonała je AMZ Kutno S.A., która realizowała jeden z poprzednich kontraktów Inspekcji, na Renault Master. To doświadczenie zaprocentowało teraz, gdy pierwsze samochody dla inspektorów oddano miesiąc przed terminem. Druga partia TGE zostanie przekazana w czerwcu, 2 miesiące wcześniej, niż przewidywał harmonogram. To był pomyślny sygnał w czasach, gdy przerwy w produkcji i dostawach oraz zwiększone rygory sanitarne utrudniały normalną działalność.

MAN-y zostaną rozdzielone po 4 na każde województwo, wspomagając obecną flotę ok. 300 samochodów służących inspektorom do przydrożnych kontroli. To nie jest dużo, jeśli zważyć, że w ub. roku GITD sprawdziła na polskich drogach 176 tys. pojazdów, z czego 46% należało do zagranicznych przewoźników. Kontrole sprzyjają nie tylko poprawie bezpieczeństwa, lecz także zachowaniu zdrowej konkurencji przez eliminowanie przypadków oszukiwania na czasie pracy, nieprzestrzegania przepisów co do masy ładunku itp. W tym celu furgony GITD są wyposażone w wagi najazdowe, testery diagnostyczne OBD, sonometry, dymomierze i przyrządy do analizy próbek paliwa.

Samochody są wykorzystywane w codziennej operacyjnej pracy inspektorów ITD na terenie kraju. Do tego zadania w przedniej części ładowni utworzono klimatyzowaną, ogrzewaną i dodatkowo oświetloną część biurową, w której można np. sprawdzić dokumenty kierowcy i przewozu, odczytać dane z karty tachografu.

W tylnej części, magazynowej, jest przewożony sprzęt: szybko rozkładane wagi przejazdowe, dymomierz, sonometr, lusterko do inspekcji podwozia. Przenośny agregat prądotwórczy umożliwia naładowanie akumulatorów zasilających wyposażenie na postoju.

 

Pełny opis nowych pojazdów GITD i galeria na stronie www.vanzabudowcy.pl