http://www.transporttm.pl/news/344/126/Pierwsze-egzemplarze-e-Craftera-u-klientow

Samochody dostawcze

Pierwsze egzemplarze e-Craftera u klientów

02-01-2018
Tuż przed Świętami Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała klientom z kilku krajów pierwsze egzemplarze e-Craftera do testów w realnych warunkach w I połowie tego roku.

.

.

.

Dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe, stwierdził: „Stworzyliśmy e-Craftera we współpracy z naszymi klientami i dla naszych klientów. Dlatego przekazujemy wybranym firmom, korzystającym na co dzień z samochodów dostawczych, pierwsze egzemplarze, żeby zebrane przez nich praktyczne doświadczenia wykorzystać podczas ostatniej fazy prac nad tym bezemisyjnym pojazdem użytkowym”.

Nic nie zastąpi doświadczeń zebranych podczas codziennego użytkowania: firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji poddadzą e-Craftera praktycznemu sprawdzianowi. Są to firmy z branży usług dostawczych, zakłady rzemieślnicze i małe firmy, w których pojazdy pokonują dziennie od 70 do 100 km. W wielu z nich silnik jest uruchamiany wielokrotnie w ciągu dnia. Tak dzieje się w wypadku 85% przejazdów w obrębie miast, jak wynika z analizy dokonanej przez Volkswagen Samochody Użytkowe na podstawie badań 210 tys. samochodów należących do ponad 1,5 tys. klientów. Do takiego sposobu użytkowania w mieście stworzono e-Craftera z silnikiem o mocy 100 kW, zasięgiem 160 km i prędkością maksymalną celowo ograniczoną do 90 km/h.

Litowo-jonowe akumulatory e-Craftera umieszczono pod podłogą. Dzięki temu można wykorzystać całą pojemność ładowni, wynoszącą 10,7 m3, a także jej wysokość 1861 mm. Maksymalna ładowność e-Craftera wynosi, zależnie od wersji, od 1,0 do 1,75 t. Na stacji ładowania CCS prądem stałym 40 kW akumulator elektrycznego Craftera można naładować do 80% pojemności w ciągu 45 minut. Jeśli kierowca skorzysta ze stacji ładowania prądem zmiennym 7,2 kW, akumulator zostanie w pełni naładowany w ciągu 5 godzin i 20 minut, najlepiej w nocy.

Elektryczny samochód skonstruowano na bazie nowego Craftera. Podobnie jak modele z silnikami Diesla, e-Crafter został wyposażony w najnowocześniejsze systemy asystujące i zwiększające komfort. Ma seryjne czujniki parkowania, wielofunkcyjną kierownicę i kamerę tylną. Inne elementy standardowego wyposażenia to automatyczna klimatyzacja (Climatronic), podgrzewane, komfortowe fotele, nawigacja, instalacja do podłączenia telefonu i LED-owe reflektory. e-Crafter będzie dostępny w sprzedaży we wrześniu br., wszechstronnie przetestowany w codziennych warunkach i gotowy do pracy.