http://www.transporttm.pl/news/619/126/Fiat-E-Ducato-blizej-rynkowego-debiutu

Samochody dostawcze

Fiat E-Ducato bliżej rynkowego debiutu

13-06-2020

Z okazji przypadającego 5 czerwca Światowego Dnia Środowiska Fiat Professional przypomniał o elektrycznym Ducato, który dołączy do zasilanego metanem Ducato Natural Power w ofercie alternatywnych napędów. To nowy rozdział w historii Ducato, zbliżającego się do 40-tki.Prace nad E-Ducato obejmowały ponad rok badań drogowych i analizy danych z ponad 28 tys. samochodów. Specjalny zespół pokonał ponad 50 mln km pojazdami z silnikami spalinowymi, by uwzględnić wszystkie zmienne dotyczące sposobu eksploatacji, dynamikę, ładowność i wpływ na środowisko. Analizy koncentrowały się na przebiegu, dopasowaniu modelu do przeznaczenia, kosztach paliwa, eksploatacji pojazdu i temperaturze.

Stosując to podejście, Fiat Professional chce oferować kompleksowe rozwiązania mobilności elektrycznej. Po przeanalizowaniu zapotrzebowania na energię, te rozwiązania będą dotyczyć nie tylko poszczególnych zadań, ale także dostarczą odpowiedzi zarówno na poziomie samochodu, jak i infrastruktury oraz całej gamy codziennych usług związanych z nową mobilnością. Ducato Electric będzie dostępny we wszystkich wersjach nadwozia, z modułowymi bateriami zapewniającymi zasięg od 220 do 360 km w zależności od opcji baterii i sposobu użytkowania. Prędkość maksymalna będzie ograniczona do 100 km/h, by zoptymalizować zużycie energii. Maksymalna moc silnika to 90 kW, maksymalny moment obrotowy 280 Nm. Nowy napęd nie wpływa negatywnie na pojemność ładunkową (od 10 do 17 m3) ani ładowność do 1950 kg, najlepsze w klasie. Co więcej, E-Ducato jest połączony z pakietem funkcji spełniającym wymagania każdej grupy klientów.

Mając na uwadze obecne środki ostrożności, Fiat Professional szkolił sprzedawców wirtualnie. Podczas wykładów prezentowano produkt, szczegółowo omówiono specyfikacje techniczne i gamę E-Ducato, zwracając uwagę na jego innowacyjne aspekty. Wirtualne wykłady cieszyły się ogromnym sukcesem, przeszkolono m.in.120 sprzedawców z Polski.

E-Ducato zostanie wkrótce poddany szeroko zakrojonym testom w terenie prowadzonym przez partnerów biznesowych w naturalnych warunkach pracy.

Fiat E-Ducato jest przygotowywany do wprowadzenia na rynek w najbliższych miesiącach, wkrótce rozpocznie się zbieranie zamówień na głównych rynkach europejskich.