http://www.transporttm.pl/news/746/17/Testy-Solaris-Trollino-w-Kanadzie

Autobusy

Testy Solaris Trollino w Kanadzie!

25-09-2023
W sierpniu trolejbus Solaris Trollino 12 jeździł testowo w kanadyjskim Vancouver. Prezentacja za oceanem to jeden z elementów planu wejścia z ofertą autobusową na rynki Ameryki Płn. zgodnie ze strategią Grupy CAF i Solaris zapowiadaną pod koniec 2022 r.

Po raz pierwszy w historii Solaris jej pojazd zawitał do Ameryki Północnej. W Vancouver przez kilka tygodni był testowany w regularnym ruchu miejskim Solaris Trollino 12 wyposażony w dodatkowe baterie, zasilany energią elektryczną zarówno z trakcji trolejbusowej, jak i poza obszarem miasta z siecią. Była to okazja do zapoznania się z produktem Solaris przez przewoźników amerykańskich; jednocześnie producent mógł zebrać uwagi i informacje z użytkowania pojazdu w nieco odmiennych od europejskich warunkach transportu publicznego. Inicjatywa została przyjęta także z entuzjazmem przez lokalną społeczność i miłośników trolejbusów, którzy nie przeoczyli okazji, by śledzić nowy pojazd w trakcie testów.

Obecna flota trolejbusowa w Vancouver to 262 pojazdy dostarczone do metropolii w latach 2006-2009. Przewoźnik zamierza odnowić ją do końca obecnej dekady.

Prezentacja Trollino w Vancouver to kolejny krok w ramach strategii wejścia Solaris do USA i Kanady. Producent rozważa w najbliższych latach oferowanie na tamtejszych rynkach wyłącznie pojazdów zeroemisyjnych: bateryjnych, wodorowych i trolejbusów.