Pojazdy ciężarowe
Konstanty Kamionka odznaczony za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej

Konstanty Kamionka ma wielki wkład w rozwój polskiego przemysłu produkcji środków transportu oraz wypromowanie za granicą polskiej marki na światowym poziomie technicznym i jakościowym. Wzorowe prowadzenie pod względem reinwestycji zysku, regulowania zobowiązań i odpowiedzialności społecznej dało wieloletnie stałe zatrudnienie kilkuset osób (oraz kolejnych kilkuset u poddostawców firmy).
Konstanty Kamionka aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczo-społecznym regionu, wspiera lokalne instytucje, szkoły oraz inicjatywy na rzecz rozwoju Kielc. Od trzech lat jest członkiem Rady Biznesu przy Prezydencie Kielc, od dwóch lat wspiera Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego angażując KH-KIPPER w kształcenie uczniów szkół średnich zdobywających praktyczne umiejętności w zawodach branży mechanicznej. W 2019 r. został członkiem Rady Nadzorczej Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, a także członkiem pierwszej Rady Uczelni Politechniki Świętokrzyskiej powołanej w celu otwarcia środowiska akademickiego na otoczenie biznesowe. KH-KIPPER od wielu lat współpracuje z Politechniką wykorzystując obliczenia lub badania naukowe, a studenci i absolwenci odbywają praktyki w firmie i znajdują tu zatrudnienie.
Konstanty Kamionka od kilkudziesięciu lat jest nieprzerwanie związany z branżą samochodową. Jest absolwentem Technikum Samochodowego w Radomiu i Politechniki Świętokrzyskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. jako konstruktor w Kieleckich Zakładach Wyrobów Metalowych SHL i szef produkcji w firmie Schmidt Polska, był także współzałożycielem i współwłaścicielem specjalizującego się w remoncie cystern przedsiębiorstwa Kamarg (później Stokota Kamarg). Od 1997 r. z sukcesami prowadził spółkę KH-KIPPER, po 18 latach jej stery objął syn Andrzej.
Firma KH-KIPPER, której założycielem i współwłaścicielem jest Konstanty Kamionka, działa ponad 25 lat. Większość wyrobów jest eksportowane, wywrotki KH-KIPPER pracują w kopalniach i na placach budowy ponad 70 krajów Europy, Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Oceanii. Zabudowy powstają w zakładach produkcyjnych w Kajetanowie k. Kielc i Skarżysku-Kamiennej.