http://www.transporttm.pl/news/738/18/TT-Thermo-King-nowym-polskim-przedstawicielem-Chereau

Pojazdy ciężarowe

TT-Thermo King nowym polskim przedstawicielem Chereau

29-12-2022

Stało się to pod koniec października, ale dopiero na początku grudnia umowę dealerską przypieczętował uścisk Damiena Destremau, prezesa i CEO francuskiej firmy Chereau, i Wojciecha Żołądka, prezesa spółki TT-Thermo King.Chereau jest wiodącym francuskim producentem naczep i zabudów chłodniczych, które bez agregatów nie zajechałyby daleko. W istocie współpraca zaczęła się od wielkiego kontraktu na ponad 320 naczep dla polskich oddziałów Jeronimo Martins, dostarczanych od końca ub. roku. Wszystkie są wyposażone w agregaty chłodnicze Thermo King, a serwis TT-TK pod Poznaniem zajmował się ich montażem oraz końcowym przystosowaniem pojazdów do potrzeb klienta. Jego profesjonalizm musiał wywrzeć duże wrażenie na Francuzach, skoro obie firmy szybko porozumiały się, że jest im razem po drodze.

Chereau ma prawie 50% udziałów w rynku francuskim i 15% w europejskim, na naszym jest wprawdzie znana, lecz dotąd nie odnosiła bez większych sukcesów handlowych. Nowy przedstawiciel też nie idzie na ilość, będzie szukał odbiorców wymagających produktu premium. Takie bowiem są pojazdy Chereau, firmy, która mocno postawiła na innowacyjność służąca użytkownikom, a przy okazji środowisku. Jej zabudowy wyróżniają się bardzo solidną izolacją, pozbawioną mostków cieplnych, i licznymi ułatwieniami funkcjonalnymi, jak kompleksowa osłona tyłu przed uszkodzeniem na skutek nieostrożnego dokowania Bumper-C czy opcyjnie zamknięcie roletą Smart Open-C chowaną nad dach, pod płaską osłonę zewnętrzną. Kolejne własne opracowanie to izolacja z wbudowanymi panelami próżniowymi, zmniejszająca współczynnik przenikania ciepła zabudowy naczepowej poniżej 0,3 W/(m2xK), wdrażana obecnie do produkcji.

Chereau produkuje ok. 3,5 tys. naczep chłodniczych rocznie. Są to pojazdy w dużej mierze „szyte na miarę”, z wieloma elementami własnego projektu i produkcji, wyróżniające się mocną budową i długim zachowaniem parametrów cieplnych.