http://www.transporttm.pl/news/737/20/Kamien-wegielny-pod-nowy-serwis-Scania

Warsztat i opony

Kamień węgielny pod nowy serwis Scania

29-12-2022

Nowy warsztat spółki Scan-Partner, autoryzowanego dilera Scania, zastąpi dotychczasowy w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończenie inwestycji jest planowane na IV kwartał 2023 r.Scan-Partner działa od 1995 r. głównie na terenie województwa łódzkiego. Placówki firmy mieszczą się w Rzgowie (siedziba), Łowiczu, Sieradzu i Tomaszowie Mazowieckim; ta ostatnia wraz z ukończeniem budowy zostanie wyprowadzona z miasta i znajdzie się bliżej trasy S8. „Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, by jeszcze efektywniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Nowy obiekt będzie bardziej dostępny dzięki lepszej lokalizacji. Budynek zostanie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, klienci przyzwyczajeni do profesjonalnego doradztwa i obsługi nie zawiodą się. Co więcej, będzie to bezpieczne i zrównoważone miejsce pracy dla naszych pracowników. Zależy nam na tym, by atrakcyjna lokalizacja nowego serwisu przyczyniła się do wpisania nas na mapę obiektów przyjaznych dla elektrycznych rozwiązań transportowych. Jesteśmy w trakcie rozmów z operatorami ładowarek, by udostępnić klientom punkty ładowania dla pojazdów ciężarowych”  – komentuje Andrzej Granosik, współwłaściciel i prezes Zarządu Scan-Partner.

Nowy warsztat powstanie we wsi Łazisko tuż przy trasie S8. Powierzchnia hali serwisowej wyniesie 650 m2, znajdą się tam trzy przejazdowe stanowiska obsługowe o długości 30 m. Budynek ma też część biurowo-magazynową, a został zaprojektowany w systemie modułowym, dzięki czemu można go rozbudować o kolejne stanowiska. Do dyspozycji gości serwisu zostanie oddany pokój kierowców, pracownicy będą mogli korzystać z pomieszczeń biurowych, kantyny, szatni i sanitariatów.

W nowej lokalizacji będą obsługiwane wszystkie modele pojazdów Scania, naczepy i zabudowy. Klienci docenią duży plac parkingowy, mieszczący do 15 zestawów.