http://www.transporttm.pl/news/714/20/ESA-swiecko-najlepszym-dealerem-DAF-Trucks-Polska

Warsztat i opony

ESA Świecko najlepszym dealerem DAF Trucks Polska

23-03-2022
Trwa dobra passa firmy ESA Trucks Polska, dealera DAF działającego w województwach wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. W ramach DAF International Dealer of The Year znalazła się tym razem w czołowej szóstce zdobywają Gold Award (w 2018 r. była najlepsza w Europie). Na poziomie sieci krajowej znokautowała rywali.


Pierwsze miejsce: oddział ESA w Świecku. Drugie: oddział ESA w Poznaniu. Trzecie: oddział ESA w Koninie. Czwarte… nie znamy szczegółów, ale nie tylko pudło, lecz pierwsze pięć miejsc należało do ESA Trucks Polska, dealera z holenderskimi korzeniami. Mało tego, w 11-letniej historii konkursu, w którym jest oceniany poziom satysfakcji klientów, placówki ESA 15 razy wchodziły do najlepszej trójki.

Oddział w Świecku, który rozpoczął działalność w 2014 r., po raz pierwszy znalazł się w czołówce, a wcale nie ma najłatwiej mimo strategicznego położenia przy autostradzie A2 i granicy. Bliskość Niemiec, równie spragnionych dobrych pracowników, i lokalna konkurencja innych marek bardzo utrudniają stworzenie i utrzymanie zespołu, a to jest aż 27 mechaników (na 40-osobową załogę). Tak liczny skład jest wymagany zarówno ze względu na liczbę pojazdów DAF na naszych drogach, jak i inne autoryzacje ESA Trucks, która jest także dealerem marki Koegel, a obsługuje m.in. Schmitza, Krone, Wielton, Solaris. Na miejscu działa także Stacja Kontroli Pojazdów.


ESA Trucks Świecko stanowi ważny element Portu Świecko, transportowego kompleksu usługowego i parkingowego tuż przy granicy.

Statuetkę najlepszego dealera na 2022 r. dumnie ściska kierownik ESA Trucks Świecko Łukasz Wierzbowski. Po jego prawicy kolejno: Tomasz Bochański (Dyrektor Serwisu ESA Trucks Polska) i Mariusz Piszczek (Dyrektor Zarządzający DAF Trucks Polska), po lewicy Piotr Juchtman) Szef Rozwoju Sieci Dealerskiej DAF Trucks Polska).