http://www.transporttm.pl/news/712/18/Profesjonalni-Kierowcy-siodmy-sezon

Pojazdy ciężarowe

„Profesjonalni Kierowcy” siódmy sezon

23-03-2022

Wystartowały zapisy do VII akcji „Profesjonalni Kierowcy”. W jej ramach są organizowane bezpłatne szkolenia dla osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, ale nie pracujących jako kierowcy zawodowi.Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks. Dzięki szkoleniom teoretycznym i praktycznym kierowcy mogą zdobyć praktyczną wiedzę, która wykracza poza zakres kursów szkół jazdy: tu wykładowcami są instruktorzy Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

W tym roku zaplanowano 6 szkoleń teoretycznych oraz szkolenia praktyczne. Na pierwszy wykład w formule online już można zapisać się na stronie internetowej programu www.profesjonalni-kierowcy.pl.. Szkolenie odbędzie się 1 kwietnia i będzie obejmować temat jazdy bezpiecznej i defensywnej. Kolejne szkolenia będą dotyczyć jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, a także paliw alternatywnych oraz nowości z dziedziny transportu.

Znana jest także data największego szkolenia praktycznego w tym roku, które odbędzie się na Autodromie Jastrząb: 9 czerwca. Zapisy na to szkolenie wkrótce zostaną otwarte.


Zadaniem Akcji Profesjonalni Kierowcy jest przekonanie do zawodu, trudnego fizycznie i niewdzięcznego, ale takich jest więcej, a tu przynajmniej można teraz dobrze zarobić.