http://www.transporttm.pl/news/71/20/DLKPro-nowoczesne-klucze-do-pobierania-danych-od-VDO

Warsztat i opony

DLKPro – nowoczesne klucze do pobierania danych od VDO

22-03-2012
DLKPro, tak nazywa się nowa rodzina kluczy VDO do pobierania danych z tachografów cyfrowych. W ofercie firmy Drabpol zastąpi ona dotychczasową bardzo docenioną przez klientów serię kluczy opartą o Downloadkey II.

Najbardziej charakterystyczną zmianą jest 2,2” dotykowy, kolorowy wyświetlacz, który w zależności od rodzaju klucza pozwala na zobrazowanie pobranych danych, analizę naruszeń, analizę czasu pracy czy też przypominanie o konieczności pobrania danych. Dodatkowo informuje on o statusie pobrań, naładowaniu baterii czy też o wolnej pamięci, która wynosi 2GB i pozwala na ok 6000 pobrań danych. Klucz DLKPro TIS Compact AETR posiada teraz jeszcze bardziej intuicyjne i rozbudowane oprogramowanie, które bez konieczności instalacji na komputerze wizualizuje pobrane dane pod kątem czasu pracy jak i naruszeń.

Drugą największa zmianą w kluczach z rodziny DLKPro to wbudowany w klucz czytnik kart kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu, za pomocą jednego urządzenia wielkości telefonu komórkowego można pobierać dane nie tylko z pamięci masowej tachografów ale też z karty kierowcy.