http://www.transporttm.pl/news/706/17/Pierwsze-dostawy-Urbino-mild-hybrid-w-Niemczech

Autobusy

Pierwsze dostawy Urbino mild hybrid w Niemczech

27-02-2022

Rozpoczęły się dostawy Solarisów Urbino w wersji mild hybrid do Niemiec. Odbiorcą jest Hanau Hanauer Strassenbahn GmbH. W ramach umowy do Hanau trafi 16 pojazdów z elektryczno-spalinowym napędem.Operator transportu miejskiego Hanauer Strassenbahn GmbH odebrał 8 lutego pierwsze dwa Urbino mild hybrid. Zgodnie z zapisami umowy, zawartej w kwietniu ub. roku, do Hanau trafi 16 takich pojazdów: 9 o długości 12 m oraz 7 o długości 18 m. Dostawy zakończą się w 2023 r. W autobusach zastosowano technologię mild hybrid. Silnik spalinowy o mocy 220 kW jest wspomagany przez maszynę elektryczną 48 V, która pracuje jako silnik lub generator prądu. Podczas hamowania system odzyskuje energię i magazynuje ją, by wykorzystać, gdy silnik spalinowy jest bardziej obciążony, np. w trakcie przyspieszania. Maszyna pracuje wtedy jako silnik elektryczny. W efekcie pojazdy mild hybrid emitują mniej zanieczyszczeń i hałasu.

Urbino 12 mild hybrid wyprodukowane dla Hanauer Strassenbahn GmbH to niskoemisyjne, komfortowo wyposażone pojazdy, wzbogacone o nowoczesne rozwiązania ułatwiające użytkowanie. Maksymalne bezpieczeństwo zapewni m.in. system MobilEye Shield+, który eliminuje tzw. martwe pole i sygnalizuje kierowcy, gdy w otoczeniu pojazdu pojawia się nagle przechodzień czy rowerzysta. Hanauer Strassenbahn GmbH zdecydowała się również na kabinę kierowcy typu zamkniętego, gwarantującą komfort pracy i zmniejszenie cyrkulacji powietrza z przestrzeni pasażerskiej. Pasażerowie będą mogli podczas jazdy skorzystać z nowoczesnego oświetlenia LED, gniazd USB i klimatyzacji.

Hanauer Straßenbahn GmbH to stały odbiorca pojazdów Solaris, w trakcie trwającej 9 lat współpracy kupiła 42 autobusy Urbino. Przekazane Urbino 12 mild hybrid to pierwsze pojazdy tego typu nie tylko w Hanau, ale i w całych Niemczech. Debiutujący w 2020 r. niskoemisyjny model znalazł odbiorców również w Hiszpanii i Polsce.