http://www.transporttm.pl/news/698/18/Tysieczne-IVECO-zasilane-LNG-w-Polsce

Pojazdy ciężarowe

Tysięczne IVECO zasilane LNG w Polsce

09-01-2022

Firma PTM Wyszyński z Wyszkowa kupiła dwa ciągniki siodłowe IVECO S-WAY LNG. Jeden z nich był wyjątkowy: to 1000. niskoemisyjny pojazd IVECO w Polsce.IVECO S-WAY LNG dla PTM Wyszyński to wersje Low Tractor z silnikami o mocy 460 KM wyposażone w zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 320 kg. Zapewnia to zasięg do 1300 km na jednym tankowaniu. Ciągniki IVECO mają nowoczesną skrzynię biegów HI-TRONIX i systemy wspomagające HI-CRUISE. Klient zamówił dodatkowo nawigację satelitarną, zwalniacz, automatyczną klimatyzację wraz z klimatyzacją postojową, oświetlenie LED i lodówki w wersji Premium. Pojazdy są objęte kontraktem serwisowym IVECO 3XL Life z limitem 650 tys. km w okresie 5 lat. Oficjalne przekazanie pojazdów poprzedziło szkolenie kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazdy IVECO. Obejmowało ono m.in. technikę ekonomicznej jazdy i obsługę systemu IVECO HI-CRUISE GPS integrującego funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem.

Marek Wyszyński, właściciel PTM Wyszyński, skomentował nowy zakup: „Nasza firma koncentruje się na jakości; codziennie staramy się, by to co robimy było na coraz wyższym poziomie, wspieranym przez nowoczesne rozwiązania i technologie, jakim jest w tym przypadku pojazd IVECO S-WAY LNG. Te niezwykle zaawansowane i nowoczesne ciągniki siodłowe są naszą odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy tak jak my cenią jakość, oszczędność kosztów oraz zrównoważony transport wspierany przez pojazdy niskoemisyjne w branży transportowej. Cieszymy się, że to akurat do nas trafił 1000. pojazd gazowy w Polsce. Planujemy kolejne inwestycje i wymianę taboru na pojazdy niskoemisyjne IVECO. Jesteśmy w pełni przekonani do tej technologii”. PTM Wyszyński zajmuje się transportem międzynarodowym ładunków całopojazdowych. Zasięgiem obejmuje całą Europę i Rosję, obsługuje klientów z przemysłów: samochodowego, elektrycznego i elektronicznego, maszynowego i opakowań.

Pierwsze IVECO w PTM i to od razu LNG, pierwsze gazowe IVECO w całym regionie. Na taką okazję w siedzibie firmy w Wyszkowie stawili się (od lewej): Konrad Parada (Direct Sales Manager IVECO Poland), Marek Wyszyński (właściciel PTM Wyszyński), Robert Ryczywolski (Key Account Manager IVECO Poland); Ilona Wyszyńska-Zajkowska, Małgorzata Wyszyńska- Kwiatkowska i Robert Purta z PTM Wyszyński.