http://www.transporttm.pl/news/697/18/Ponad-320-nowych-naczep-chlodniczych-dla-Jeronimo-Martins-Polska

Pojazdy ciężarowe

Ponad 320 nowych naczep chłodniczych dla Jeronimo Martins Polska

31-12-2021

Trwa wielka dostawa naczep chłodniczych Chereau z agregatami Thermo King dla Petit Forestier. Ich użytkownikami są przewoźnicy wykonujący dostawy do sklepów sieci Biedronka. Partnerem w tym wielkim kontrakcie jest firma TT-Thermo King, kompleksowo przygotowując pojazdy dla klienta.Pod szyldem z uśmiechniętą biedronką działa obecnie ponad 3 tys. marketów, do każdego z nich jest codziennie kierowana dostawa z jednego z 16 centrów dystrybucyjnych. Lokalizacja większości punktów umożliwia dojazd zestawem naczepowym, niektóre można obsługiwać nawet naczepami 3-osiowymi. Dlatego nowe zamówienie Jeronimo Martins Polska zostało podzielone mniej więcej po równo na naczepy 2- i 3-osiowe. Dostawcą wszystkich jest Chereau: francuski producent uznał, że nie może dłużej stać na uboczu tak dużego rynku jak polski. Zgodnie z sugestiami specjalistów Jeronimo Martins Polska i Petit Forestier specyfikację naczep dopasowano do potrzeb klienta. Obejmują one m.in. zabezpieczenie wnętrza zabudowy przed uszkodzeniem przy przeładunku za pomocą trzech wzdłużnych listew aluminiowych na każdej ścianie, oprogramowanie sterownika agregatu stosownie do towarów i cyklów dostaw w Biedronce oraz windy załadunkowe składane pod podłogę dłuższych naczep i za tylną ścianą w krótszych.

Agregaty chłodnicze dostarczyła i zamontowała firma TT-Thermo King. Większość naczep ma sprawdzone agregaty SLXi-300, ale przygotowano także specjalną „VIP-owską” serię 15 pojazdów trzyosiowych wyposażonych w urządzenia najnowszej generacji Advancer A-400. Dzięki elektrycznemu przeniesieniu napędu na wentylatory pracują one znacznie wydajniej, bardziej precyzyjnie utrzymują temperaturę, są także cichsze. Naczepy z tej serii są zamykane elektrycznie uruchamianą roletą składającą się nad dachem wg koncepcji Chereau Smartopen-C. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia jej wysokimi kontenerami izotermicznymi przy załadunku wózkiem widłowym.

Jeden z oddziałów Jeronimo Martins został wyposażony w naczepy chłodnicze z najnowszymi agregatami Thermo King Advancer. Oczekuje się od nich znacznie mniejszego zużycia paliwa, niż w urządzeniach poprzedniej generacji, i cichej pracy ułatwiającej poranne dostawy.