http://www.transporttm.pl/news/69/18/35-POJAZDoW-KERAX-EXTREME-COLD

Pojazdy ciężarowe

35 POJAZDÓW KERAX “EXTREME COLD”

22-03-2012
Rosyjska firma Rosdorstroyha, odpowiedzialna za porządkowanie i naprawę dróg wzbogaciła swoją flotę o 35 pojazdów Renault Kerax wyposażonych w pakiet „Extreme Cold”.

Keraxy już wcześniej miały okazję zmierzyć się z surowym rosyjskim klimatem podczas prac budowlanych i na terenach kopalń.  Tym razem, pojazdy te trafią w okolice St Ptersburaga, miasta słynącego z oblodzonych dróg i ciężkich warunków pogodowych.

Duża ładowność, największy prześwit na rynku oraz zoptymalizowana moc sprawiły, że Kerax cieszy się w Rosji świetną reputacją, czego wyrazem są nagrody jakie mu przyznano.   W 2009 roku Kerax otrzymał  nagrodę dla najlepszego pojazdu w kategorii HGV, a w 2010 tytuł ciężarówki roku. A teraz, po raz kolejny, jedna z głównych firm rosyjskich zdecydowała się postawić na Keraxa.  Jesienią tego roku, Renault Trucks Vostok dostarczy 35 podwozi w konfiguracji 6x4 do Rosdorstroy, firmy pochodzącej z St Petersburga, specjalizującej się w porządkowaniu i reperowaniu dróg. Obecnie Rosdorstoy ma w swoim posiadaniu 100 pojazdów ciężarowych, z czego 1/3 stanowią Keraxy. 

Te 34-tonowe pojazdy DMC wyposażone w silnik DXi11 o mocy 380 Km, będą pracowały w bardzo ciężkich, zimowych warunkach na terenie St Petersburga i okolic. W związku z tym, zostały wyposażone w pakiet „Extreme Cold”, zawierający system wstępnego podgrzewania oleju silnikowego w momencie, kiedy pojazd jest w stanie spoczynku, dzięki czemu łatwiej go później uruchomić. Co więcej, system ten wyposażony został w specjalne płyny chłodnicze, które nie zamarzają  nawet przy -40°C, podgrzewacz paliwa oraz system podgrzewania kabiny zapewniający kierowcy maksymalny komfort.
Pojazdy posiadają również urządzenia do kruszenia lodu z jezdni oraz wyposażenie typowe dla pługów śnieżnych.