http://www.transporttm.pl/news/686/18/Kolejne-praktyczne-szkolenie-Profesjonalnych-Kierowcow

Pojazdy ciężarowe

Kolejne praktyczne szkolenie Profesjonalnych Kierowców

05-08-2021

Drugie szkolenie praktyczne w ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy” odbyło się 20 lipca w Wieluniu, kursantów gościł Wielton. Uczestnicy poznali zasady prawidłowego manewrowania, wymiany kół i zakładania łańcuchów, mogli także szkolić jazdę zestawem na drogach publicznych.„Profesjonalni Kierowcy” to największy program społeczny branży TSL. W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które nie pracują jako kierowcy zawodowi. Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w siedzibie Phillips Poland. Drugie przeprowadzono w Wieluniu dzięki uprzejmości Wielton S.A., wieloletniego partnera akcji. „Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji Profesjonalni kierowcy, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne. Istotna jest także dla nas możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy takie jak Profesjonalni kierowcy zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem” –skomentowała Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.

Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska: Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Julian Szerszeń, Marek Jastrzębski i Wojciech Sidoruk. Szkoleniowcy czuwają także nad przebiegiem wykładów teoretycznych.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi transportu. Dzięki programowi kursanci zwiększają także swoje umiejętności i szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska, tegoroczną edycję wspierają: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia i Shell Polska.

W tym roku odbyły się 4 szkolenia teoretyczne i 2 praktyczne. Kolejne szkolenie praktyczne, które będzie zwieńczeniem tegorocznej akcji, odbędzie się 9 września na Torze Jastrząb. Najbliższy wykład teoretyczny jest planowany na 13 września i poruszy tematykę paliw alternatywnych, nowości ze świata transportu oraz pojazdu VERA.

Podczas kursu uczestnicy mieli okazję szkolić jazdę po drogach publicznych ciągnikiem siodłowym Volvo FH500 z naczepą Wielton, zachowanie na drodze, a także jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Nie zabrakło również efektywnego manewrowania, prawidłowego dojazdu do rampy oraz podstaw prawidłowego mocowania ładunków.