http://www.transporttm.pl/news/683/18/New-MAN-nowe-serwisy

Pojazdy ciężarowe

New MAN, nowe serwisy

26-07-2021

Nowa strategia MAN opiera się na 3 filarach: solidnym przedsiębiorstwie, silnym zespole i stawianiu klienta w centrum uwagi. Rozwój sieci serwisowej to jeden z kluczowych elementów.Dzięki zwiększeniu zatrudnienia mechaników o 12% względem ub. roku i wydłużeniu godzin pracy wzrosła przepustowość serwisów MAN Truck & Bus Polska. Wdrożono także takie procesy jak elektroniczna recepcja w serwisach własnych, eFaktura czy nadzór zdalny nad bieżącymi i przyszłymi potrzebami serwisowymi przez MAN Service Care na platformie RIO. Ta usługa obejmuje kierowców i właścicieli prawie 7 tys. pojazdów na polskim rynku. „W trosce o komfort klienta MAN Truck & Bus Polska stale podnosi jakość świadczonych usług, kwalifikacje pracowników, jak również dostosowuje swoją sieć serwisową do rozwijających się technologii i trendów rynkowych. Zmiana jakościowa w serwisach to głownie inwestycje związane z obsługą pojazdów z napędem elektrycznym, czyli narzędzia, ładowarki czy też szkolenia z zakresu serwisowania.”- powiedział Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska.

Gęstość sieci i dostępność serwisów to przy rosnącym rynku pojazdów ciężarowych wyzwanie, któremu MAN stara się sprostać, rozwijając sieć i poszukując nowych inwestorów. W 2020 r. do sieci autoryzowanych stacji obsługi dołączyła firma AJ Trucks w Grudziądzu. Obecnie trwa budowa stacji ROUTE A4 w Zgorzelcu, której właścicielem jest firma Citronex. „Od kilkunastu lat z powodzeniem funkcjonujemy w branży transportowej. Szybki rozwój tej działalności skłonił firmę do uruchomienia serwisu pojazdów ciężarowych i naczep, który początkowo realizował zlecenia wyłącznie wewnętrzne. Obecnie serwis stał się ważnym elementem kompleksowej oferty skierowanej do firm transportowych, z którymi współpracujemy w wielu obszarach działalności: od sprzedaży paliw, przez usługi serwisowe oraz mycie, sprzedaż opon, aż po zlecenia transportowe. Dzięki współpracy z MAN Truck & Bus Polska firma zwiększa zakres usług, korzystając z nowoczesnych technologii oraz wsparcia silnej międzynarodowej marki, gwarantującej wsparcie technologiczne i merytoryczne oraz jakość. Inwestycja jest zlokalizowana w Zgorzelcu, w bliskim sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obejmuje budowę jednej z najnowocześniejszych w Europie Autoryzowanej Stacji Obsługi MAN wraz ze sprzedażą detaliczną i hurtową części zamiennych i akcesoriów” - powiedział dyrektor serwisu ROUTE A4 Michał Matuszewski.

Na powierzchni ponad 2000 m² powstaje nowoczesna hala warsztatowa z 10 przejazdowymi stanowiskami obsługowo-naprawczymi wyposażonymi w wysokiej klasy urządzenia diagnostyczno-naprawcze. Serwis obejmie centrum napraw powypadkowych wykorzystujące najnowszą kabinę lakierniczą Blowtherm, stanowiska przygotowawcze, mieszalnię lakierów i ramę podłogową JOSAM, a także Okręgową Stację Kontroli Pojazdów. Zapewni również pomoc drogową, holowanie i mobilny serwis pojazdów ciężarowych, naczep i agregatów chłodniczych w systemie Assistance 24h.

W planach inwestycyjnych na ten rok jest również TopUsed Center w Wolicy, w pobliżu siedziby MAN Truck & Bus Polska.

Wizualizacja nowej autoryzowanej stacji obsługi MAN Route A4 w Zgorzelcu. Infrastruktura zewnętrzna to m.in. dozorowany parking mieszczący 200 zestawów, myjnia pojazdów ciężarowych i stacja paliw Dyskont Paliwowy umożliwiająca tankowanie LNG.