http://www.transporttm.pl/news/674/18/Transport-i-pomoc-drogowa-w-jednym

Pojazdy ciężarowe

Transport i pomoc drogowa w jednym

10-05-2021

Dwuosiowa naczepa niskopodwoziowa N2N na specjalne zamówienie firmy Trans-Serwis z Łopuszna to nie tylko pojazd transportowy, ale również mobilny warsztat. Będzie przewozić głównie ciągniki siodłowe do 19 t.Przednia część naczepy została zagospodarowana na warsztat wyposażony m.in. w narzędzia, koła i części zapasowe niezbędne do napraw. Dzięki rozsuwanej z prawej strony plandece można załadować tam również większe elementy, np. owiewki ciągników. Pomieszczenie ma własne oświetlenie i przepuszczający światło dach.

Zamontowana na balkonie 9-tonowa wciągarka elektryczna umożliwia załadunek uszkodzonych pojazdów ciężarowych lub maszyn bez własnego napędu. Wciągarka jest obsługiwana za pomocą sterowania radiowego lub przewodowego pilota. Ręczne rozkładanie aluminiowych najazdów wspomagają siłowniki gazowe, co ułatwia szybki i bezproblemowy załadunek i transport. Wnęki na koła w przedniej części powierzchni załadunkowej i bardzo niski profil opon umożliwiają transport pojazdów o dużej wysokości, co jest szczególne istotne przy ciągnikach z wysokimi kabinami. Jeśli nie są w danym momencie używane, wnęki można zakryć ażurową blachą, by uzyskać płaską platformę.

Naczepa niskopodwoziowa została wykonana ze stali konstrukcyjnej. Podłoga jest pokryta perforowaną blachą typu Lohr dla lepszej przyczepności pojazdu do pokładu. Całkowita długość naczepy wynosi ok. 13,5 m, powierzchni załadunkowej ok. 9,5 m.

Zawieszenie pneumatyczne i automatycznie poziomowane osie BPW ułatwiają załadunek, a druga oś skrętna manewrowanie w ciasnych zakrętach.