http://www.transporttm.pl/news/666/18/TGX-Lion-S-lew-indywidualista

Pojazdy ciężarowe

TGX Lion S lew indywidualista

17-02-2021

MAN Truck & Bus zaprezentował ekskluzywny, topowy model nowej generacji TGX Individual Lion S opracowany przez dział projektowania MAN i dział MAN Individual specjalizujący się w  modyfikowaniu pojazdów.Kabinę ozdobiono aplikacjami z laminatu węglowego na zderzakach i lusterkach oraz czerwonymi akcentami podkreślającymi sylwetkę pojazdów nowej generacji. Wrażenie pogłębiają chłodnica wykończona czarnym lakierem i chromowanymi listwami na czerwonym tle, dostępny opcjonalnie wspornik dachowy z lampami LED oraz czołowe i boczne wsporniki ze stali szlachetnej, czarne wzornictwo kół i ekskluzywna przesłona słoneczna MAN Individual.

We wnętrzu kabiny, tapicerka foteli z Alcantary ma czerwone diamentowe stebnowanie, podłokietniki i boczki drzwi dopasowane do nich stylizacyjnie oraz czerwony ozdobny szew na wielofunkcyjnej kierownicy. Czerwone są także pasy bezpieczeństwa, a na zagłówkach widnieje czerwona aplikacja lwa. Chromowane listwy drzwi są ozdobione napisem Lion S.

Przyjemną pracy w maksymalnie dużej kabinie Lion S zapewnia seryjny pakiet „komfort kierowcy” obejmujący fotele Premium, bardzo szeroki zakres regulacji kierownicy i cyfrową tablicę rozdzielczą z wyświetlaczem 12,3 cala. Dostępne są także liczne systemy wspomagające kierowcę, jak ACC Stop & Go, MAN ComfortSteering, asystent pasa ruchu, system wspomagania przy zmianie pasa ruchu i skręcaniu lub asystent świateł drogowych. Można dodać rozwiązania zaprojektowane przez MAN Individual, zapewniające wygodny odpoczynek podczas przerw: schowek o pojemności do 1400 l zainstalowany w ścianie zamiast drugiego łóżka oraz kuchenkę mikrofalową i ekspres kawowy. Dostęp do informacji i rozrywki z dala od domu zapewni instalowany na bocznej ścianie nad łóżkiem telewizor 22-calowy, w optymalnym układzie także z wygodnie obsługiwaną leżanką do oglądania telewizji.

Nowy MAN TGX Lion S dzięki silnikom o mocy od 510 do 640 KM zapewnia także wyjątkową trakcję na drodze i jest prawdziwym przywódcą stada w każdej lwiej flocie pojazdów.