http://www.transporttm.pl/news/662/17/Wlosi-zamawiaja-kolejne-Solarisy-InterUrbino

Autobusy

Włosi zamawiają kolejne Solarisy InterUrbino

28-01-2021

Międzymiastowy autobus Solaris Bus & Coach podbija Włochy. Firma COTRAL, odpowiedzialna za transport regionalny w Rzymie, złożyła zamówienie na 80 InterUrbino. To kolejny duży zakup przewoźnika, dla którego ten model jest produkowany w bolechowskiej fabryce nieprzerwanie od 2016 r.Kontrakt obejmuje także 10-letnią obsługę serwisową i ma być zrealizowany w tym roku. Pojazdy będą kursować na liniach łączących miejscowości Prowincji Rzymskiej i całego Regionu Lazio. „Ponowny wybór międzymiastowego autobusu Solaris niezwykle nas cieszy. To najlepsze świadectwo wysokiej jakości naszych produktów. Każdego dnia wytrwale pracujemy dla zapewnienia ciągłości działania transportu publicznego w całej Europie. Zaufanie, którym obdarzają nas klienci to duża odpowiedzialność, która jeszcze mocniej mobilizuje nas do działania”– mówi Petros Spinaris, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach odpowiedzialny za Sprzedaż, Marketing i Obsługę Klientów.

Zamówione 12-metrowe InterUrbino to nowoczesne autobusy międzymiastowe zaprojektowane z myślą o bezpiecznym i komfortowym przewozie pasażerów na trasach wykraczających poza granice miasta. Na ich pokład wejdzie 67 osób, z czego 55 będzie podróżować na miejscach siedzących. Przewidziano miejsce na bagaż podręczny wewnątrz (półki nad siedzeniami) i na bagaż główny w lukach pod podłogą. Wyposażenie obejmie wiele systemów zapewniających bezpieczeństwo, m.in. rozbudowany monitoring, bramki liczenia pasażerów czy zabudowaną kabinę kierowcy. Przewoźnik zdecydował się także na skorzystanie z funkcji asystenta pasa ruchu MobilEye.

Solaris konsekwentnie umacnia pozycję na rynku włoskim, który z roku na rok staje się coraz bardziej strategiczny szczególnie w obszarze bezemisyjnych środków transportu. W 3 pierwszych kwartałach ub. roku producent odnotował tam rekordową sprzedaż, dostarczając aż 83% wszystkich autobusów elektrycznych. Pod koniec zeszłego roku Solaris zakontraktowała także jubileuszowy 1000. elektrobus, który trafi do Włoch wraz z zamówieniem na 100 sztuk w ramach kontraktu ramowego do 250 Urbino 12 electric dla ATM Milano.

Wraz z nowo podpisaną umową, drogami prowadzącymi do Rzymu będzie jeździć prawie 600 InterUrbino. Łączna wartość umów z przewoźnikiem COTRAL od 2016 r. przekracza 228 mln euro.