http://www.transporttm.pl/news/654/18/Kolejne-30-ciagnikow-IVECO-LNG-dla-PUH-Export-Import-Adam-Lipinski

Pojazdy ciężarowe

Kolejne 30 ciągników IVECO LNG dla PUH Export-Import Adam Lipiński

12-01-2021

Firma PUH Export-Import Adam Lipiński powiększyła flotę o najnowsze IVECO S-WAY Natural Power 460 KM zasilane LNG. Dwa zbiorniki kriogeniczne o pojemności 460 l (194 kg) każdy zapewniają zasięg do 1600 km na jednym tankowaniu.



Łącznie firma transportowa z Sierpca ma już 50 ciągników IVECO zasilanych gazem ziemnym: Stralisy LNG i najnowsze S-WAY LNG. Obecnie przewoźnik używa w sumie 170 ciągników siodłowych IVECO.

Oficjalne przekazanie ostatniej partii 19 S-WAY NP 460 LNG odbyło się w siedzibie dealera IVECO TNC w Lubiczu. Wśród odebranych pojazdów jest 20 IVECO S-WAY Low Tractor i 10 w wersji Standard, z których 5 wyposażonych jest w pakiet ADR. Należy wspomnieć o bogatym wyposażeniu, obejmującym m.in.: klimatyzację postojową, zwalniacz hydrauliczny, pełne oświetlenie LED, lodówki Premium, nawigację satelitarną i koła aluminiowe. Nie mogło zabraknąć nowoczesnej skrzyni biegów HI-TRONIX i systemów wspomagających HI-CRUISE, które są atutami S-WAY.

Oficjalne przekazanie pojazdów poprzedziło szkolenie kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazdy IVECO. Obejmowało ono nie tylko naukę techniki ekonomicznej jazdy, ale również obsługę systemu IVECO HI-CRUISE GPS obejmującego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem. Nowoczesny system komunikacji IVECO S-WAY pozwala kierowcom zmaksymalizować dyspozycyjność i wydajność pojazdów dzięki wykorzystaniu pomocy zdalnej oraz bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania i diagnostyki. Zdalna pomoc polega na interwencji Control Room IVECO w momencie, gdy system wykryje usterki, które mogą wystąpić w bliskiej przyszłości. System poinformuje też kierowcę o konieczności wizyty w serwisie, dzięki czemu uniknie on nieplanowanych postojów.

Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland, powiedział z okazji przekazania nowych pojazdów: „Z firmą PUH Export-Import Adam Lipiński łączy nas wieloletnia i niezwykle partnerska współpraca. To firma pana Adama Lipińskiego jako jedna z pierwszych w Polsce zdecydowała się na użytkowanie pojazdów IVECO zasilanych LNG. Dziękujemy za zaufanie w technologię gazu ziemnego i zaangażowanie w rozwój zrównoważonego transportu w Polsce”.

Adam Lipiński odpowiedział: „Ciągniki IVECO zasilane gazem ziemnym doskonale sprawdziły się w naszych zadaniach transportowych. Złożenie zamówienia na kolejne jednostki było kwestią czasu. To nie tylko bardzo wygodne i nowoczesne pojazdy, z których są zadowoleni nasi kierowcy, ale też niezwykle ekonomiczne i ekologiczne ciągniki, z bardzo wysoko zaawansowaną technologią, którą wykorzystujemy także do zarządzania parkiem pojazdów IVECO w naszej firmie. Nowe IVECO S-WAY LNG wyjeżdżają już na drogi Europy Zachodniej i realizują postawione przed nimi zadania”.

Nowe ciągniki otrzymały pakiet serwisowy 2XL Live zawierający m.in. holowanie, obsługę akumulatorów, Assistance Non Stop i obsługę eksploatacyjną wraz z pełną gwarancją na cały pojazd przez 60 miesięcy.