http://www.transporttm.pl/news/65/18/Off-road-Vehicle-of-the-Year-2012
Odwiedź także:VANZABUDOWCY

Pojazdy ciężarowe

Off-road Vehicle of the Year 2012

22-02-2012
Już po raz ósmy z rzędu Mercedes-Benz Unimog nie dał szans konkurencji. Czytelnicy magazynu "Off-Road" okrzyknęli go najlepszym samochodem terenowym w kategorii pojazdów specjalnych.

Wyniki plebiscytu zaprezentowano podczas uroczystej gali, zorganizowanej w teatrze Das Schloss w Monachium. Ponad 57 tys. czytelników wybrało zwycięzców spośród 143 modeli w ośmiu kategoriach: "off-road vehicles" (pojazdy terenowe), "luxury off-road vehicles" (luksusowe pojazdy terenowe), "sports utility vehicles" (SUV-y), "luxury SUV" (luksusowe SUV-y), "classics" (klasyki), "pick-ups" (pikapy), "special vehicles" (pojazdy specjalne) oraz "crossover vehicles" (crossovery).

W kategorii pojazdów specjalnych, przeznaczonych do transportu towarów i ładunków w trudnych warunkach lub wykorzystywanych przez jednostki specjalistyczne (na przykład podczas wypraw terenowych, gaszenia pożarów lub działań wojskowych) Unimog nie miał sobie równych i zdobył aż 34,3 proc. głosów. O jego wyborze zadecydowały charyzmatyczne, niezmienne od laty cechy, takie jak ekstremalna wytrzymałość i mobilność w terenie.

Unimog dociera tam, gdzie inni nie potrafią

Obecne wcielenie Unimoga wyjeżdża z fabryki w Wörth od 2002 roku. Modele U 4000/U 5000 sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych, z dala od utwardzonych dróg i utartych ścieżek. Ich żywioł to walki z pożarami lasów, górskie wyprawy, klęski żywiołowe i prace konserwacyjne w niedostępnych miejscach - zgodnie ze sloganem: "Unimog dociera tam, gdzie inni nie potrafią".

Modele U 4000/U 5000 to idealne uzupełnienie gamy modelowej U 300/U 400/U 500, zaprojektowanej do pracy w służbach komunalnych, przemyśle budowlanym i energetycznym oraz branży transportowej. Najmłodszy członek rodziny Unimoga - model U 20 - zadebiutował w 2008 roku.


Magazyn "Off-Road" organizuje plebiscyt dla swoich czytelników od 1982 roku. Tegoroczne głosowanie trwało do 16 stycznia.

Mercedes-Benz Unimog - ponad 60 lat tradycji

61 lat temu, 3 czerwca 1951 roku, pierwszy Mercedes-Benz Unimog zjechał z taśmy fabryki w Gaggenau. Model do dzisiaj pozostaje wierny swojej unikalnej koncepcji, łączącej wyśmienite zdolności terenowe z możliwością szybkiej jazdy po utwardzonych drogach.

Już po raz ósmy Mercedes-Benz Unimog zwyciężył w plebiscycie uznanego magazynu "Off-Road" w kategorii pojazdów specjalnych.