http://www.transporttm.pl/news/648/20/KAMAZ-master-i-Goodyear-gotowi-na-Dakar-2021

Warsztat i opony

KAMAZ-master i Goodyear gotowi na Dakar 2021

21-12-2020

Goodyear przedłużył współpracę z zespołem KAMAZ-master jako oficjalny dostawca opon. Partnerzy oczekują dalszej udanej współpracy i miejsca na podium w Rajdzie Dakar. Ciężarówki KAMAZ-master wyposażone w opony Goodyear wyruszą na trasę 3 stycznia 2021 r.Samochody ciężarowe biorące udział w Dakarze muszą jeździć na standardowych oponach, dostępnych dla każdego użytkownika czy floty. W poprzednim sezonie zespół KAMAZ-master był bardzo zadowolony z osiągów i wytrzymałości opon Goodyear ORD Off Road, które doskonale sprawdziły się w najbardziej zróżnicowanych warunkach i pomogły zająć 1. i 2. miejsce na podium. „Sukces zespołu KAMAZ-master świadczy o zaawansowanych możliwościach trakcyjnych i trwałości karkasów naszych opon terenowych w bardzo trudnych warunkach. Takich samych korzyści można oczekiwać od wszystkich opon Goodyear opracowanych z myślą o różnych zastosowaniach i branżach, na drogach i w terenie. Zarządzanie flotą lub firmą często przypomina udział w wyścigu, w którym każdy aspekt ma znaczenie, a celem jest dostarczenie towaru na czas, spełniając przy tym najwyższe standardy jakości i oczekiwania klientów przy jednoczesnej optymalizacji ogólnej wydajności. Podobnie jak w Rajdzie Dakar, trzeba ufać sprzętowi i partnerom.” – uważa Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych w Europie.

43. Rajd Dakar rozpocznie się 3 stycznia w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej. Po przejechaniu pustyni Półwyspu Arabskiego karawana wyścigowa dotrze 15 stycznia do wybrzeża Morza Czerwonego. Trasa będzie wiodła przez wydmy, skaliste kaniony i szybkie odcinki, które sprawdzą możliwości ciężarówek, opon oraz umiejętności zespołów.

W tym roku KAMAZ-master wystawi w Dakarze 4 ciężarówki wyścigowe KAMAZ-43509. W skład zespołu wchodzą aktualny mistrz Dakaru Andriej Karginow, zwycięzca rajdu Silk Road 2019 Anton Szybałow, a także Ajrat Mardiejew i Dmitri Sotnikow. Będą bronić mistrzowskich tytułów w klasyfikacji samochodów ciężarowych słynnego rajdu.

Zespół KAMAZ-master ma duże oczekiwania wobec nowych rozwiązań technicznych i ulepszeń komponentów w ciężarówkach.