http://www.transporttm.pl/news/643/17/MAN-Lion-s-City-E-z-wizyta-w-polskich-miastach

Autobusy

MAN Lion’s City E z wizytą w polskich miastach

16-11-2020
W dniach 16.10 - 5.11 br. w ramach europejskiego tournée MAN Lion’s City E odwiedził 14 polskich miast. W każdym odbyła się statyczna prezentacja informująca o rozwiązaniach technicznych miejskiego autobusu elektrycznego produkowanego w fabryce MAN Bus w Starachowicach.

Zaproszeni przedstawiciele operatorów komunikacji miejskiej mogli też odbyć jazdy testowe, sprawdzając, jak autobus radzi sobie w warunkach ruchu miejskiego. MAN Lion’s City E urzeczywistnia wizję całkowicie bezemisyjnego transportu i jest już obecny w wielu miastach Europy. Każdego dnia potwierdza swój potencjał i w równym stopniu przekonuje właścicieli przedsiębiorstw autobusowych, kierowców i ekspertów. „Jest zeroemisyjny, o dużym zasięgu i przede wszystkim ekonomiczny. Jako autobus o napędzie w pełni elektrycznym jedzie nie tylko oszczędnie, cicho i wydajnie na długich trasach, lecz także w istotnym stopniu przyczynia się do wizerunku czystego miasta przyszłości. Może operować na trasach, które w przyszłości mogą zostać zamknięte dla tradycyjnego transportu pasażerskiego przez ograniczenia dla szkodliwych substancji i ochronę przed hałasem.”  - powiedziała podczas prezentacji w Gdyni Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Zaletami MAN-a Lion's City E są prawie bezstratne przenoszenie energii, większy zasięg, ładowanie zajezdniowe oraz architektura baterii o najwyższej wydajności i możliwości aktualizacji. Jego przemyślany design i prosta konstrukcja przyczyniają się do lepszych wyników w oszczędzaniu energii i poprawy wydajności. W Polsce spotkał się z zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem m.in. w Białystoku, Gdyni, Grudziądzu, Łomży, Jeleniej Górze i Rzeszowie.

Seryjna produkcja MAN Lion’s City E rozpoczęła się w fabryce MAN Bus w Starachowicach na początku października.