http://www.transporttm.pl/news/642/18/Cryogas-otworzyl-stacje-LCNG-w-Warszawie

Pojazdy ciężarowe

Cryogas otworzył stację LCNG w Warszawie

16-11-2020

Od pierwszych dni listopada działa stacja CNG Cryogas w Warszawie na ul. Płochocińskiej, w pobliżu trasy S8. Może ona obsłużyć nawet 160 pojazdów na dobę. W przyszłości Cryogas doda możliwość tankowania LNG.Na Stacji LCNG należącej do Cryogas są tankowane głównie autobusy CNG firmy Michalczewski, obsługujące linie komunikacji miejskiej na terenie Warszawy. Gazowe pojazdy umożliwiły znaczne zmniejszenie emisji spalin i hałasu w mieście, a jednocześnie zredukowanie wydatków na paliwo. Ekologiczne paliwo CNG było także premiowane przez zlecającego usługę transportową. „Nasza firma przykłada dużą wagę do troski o środowisko. Jednym z rozwiązań jest inwestycja w ekologiczne autobusy na gaz ziemny. W porównaniu do pojazdów na olej napędowy nie emitują one cząstek stałych, kolejny plus to mniejsza emisja CO2 i NOx. Nasza flota liczy obecnie 29 pojazdów zasilanych CNG. Jako partnera wybraliśmy Cryogas. Ta firma w krótkim czasie umożliwiła nam szybkie tankowanie CNG.” -  mówi Aleksandra Michalczewska, prezes firmy Michalczewski Sp. z o.o.

Odpowiedzią na potrzeby firmy Michalczewski okazała się stacja LCNG zaprojektowana i wybudowana przez Cryogas. Zastosowanie formuły LCNG zamiast sprężarek CNG umożliwia szybkie tankowanie 140-160 pojazdów dziennie. Pozyskując CNG bezpośrednio z LNG Cryogas zapewnił wysoką wydajność, a pojazdy gazowe mogą być tankowane rzadziej i szybciej niż na zwykłych stacjach. Na kolejny rok zaplanowano dodanie modułu tankowania LNG.

Stacja LCNG umożliwia tankowanie wszystkich pojazdów zasilanych CNG: dostawczych, ciężarowych i autobusów do 18 m długości i 40 t DMC. Dystrybutory szybkiego tankowania mają końcówki NGV-1 i NGV-2. Dostęp jest możliwy dzięki kartom paliwowym CryogasCard, honorowanym także na stacji LNG/CNG w Śremie.

Gaz LNG jest dowożony cysternami kriogenicznymi, a następnie składowany w pionowym zbiorniku LNG na terenie stacji. Przy stacji kierowcy znajdą całodobowy sklep spożywczy i toalety.