http://www.transporttm.pl/news/641/18/Dobry-start-agregatow-chlodniczych-TK-Advancer

Pojazdy ciężarowe

Dobry start agregatów chłodniczych TK Advancer

08-11-2020

Polscy dealerzy Thermo King wykorzystali chwilę oddechu od Covida na serię prezentacji nowego naczepowego agregatu chłodniczego Thermo King Advancer. Liczne zamówienia wskazują, że zanosi się na sukces!Szczególnie mocne argumenty mieli sprzedawcy TT-Thermo King: to z jej rekomendacji jedno z 24 urządzeń przedprodukcyjnych trafiło na testy do polskiego przewoźnika, firmy Hollex Transport. Klient od 35 lat stosuje wyłącznie agregaty Thermo King doskonale sprawdzające się w trudnych warunkach eksploatacji na drogach Środkowego Wschodu. Właściciel Holleksu Sławomir Wójcik ma zwyczaj osobiście sprawdzać każdą techniczną nowinkę, nim wprowadzi ją do użytku. W przypadku agregatu Advancer można mówić o rewolucji w porównaniu z poprzednią generacją. Po raz pierwszy zastosowano sprężarkę bezpośrednio sprzęgniętą z silnikiem spalinowym oraz elektryczny napęd wentylatorów, umożliwiający niezależną regulację przypływu powietrza we wnętrzu naczepy.

Thermo King Advancer

Eliminując straty mechaniczne i precyzyjnie dobierając warunki chłodzenia do przewożonych produktów uzyskano znaczne obniżenie zużycia paliwa, o 30% mniejsze niż obecna średnia rynkowa, i o 40% szybsze obniżanie temperatury. Nowy agregat pracuje także znacznie ciszej niż poprzednicy dzięki uproszczeniu napędu i obniżeniu obrotów silnika. Wszystkie te zalety potwierdziły się w Hollex Transport, a na prezentacjach TT-TK Sławomir Wójcik nie szczędził komplementów rozwiązaniu Thermo King. Swoją dobrą opinię potwierdził zamówieniem kolejnych 3 Advancerów.

Nowy agregat wyróżnia się także łatwiejszą obsługą, przede wszystkim dlatego, że ma o 1/3 mniej części niż obecne SLX. Układy urządzenia rozmieszczono tak, by maksymalnie skrócić wiązki przewodów elektrycznych czy rurek z czynnikiem, redukując tym samym liczbę połączeń. Pracochłonność przeglądów planowych jest mniejsza o 30%, na pewno będzie także mniej napraw. Szacuje się, że agregaty Advancer będą wymagały o 60% krótszych przestojów w serwisie, o tyleż dłużej pracując, by przynosić większy zysk przewoźnikowi.

Wraz z nowym urządzeniem TT-Thermo King wprowadza usługę wynajmu naczepy chłodniczej i agregatu objętych pełnym kontraktem serwisowym, łącznie z telematyką i pomocą drogową, w ramach jednej korzystnie skalkulowanej raty.

Na spotkaniach z klientami zorganizowanych przez TT-Thermo King nowy agregat przedstawiał Adam Bejm, manager odpowiedzialny za sprzedaż na Mazowszu.

Większy koszt zakupu nowoczesnego urządzenia zwraca się po 2 latach eksploatacji dzięki mniejszemu zużyciu paliwa i tańszej obsłudze.