http://www.transporttm.pl/news/632/18/50-ciagnikow-Scania-dla-FREJA-Transport-Logistics

Pojazdy ciężarowe

50 ciągników Scania dla FREJA Transport & Logistics

06-08-2020

FREJA to rodzinna duńska firma logistyczno-transportowa założona w 1985 roku. Działa głównie w krajach skandynawskich, świadczy również usługi dla kontynentalnej Europy. Grupa FREJA ma oddziały w Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polsce i Chinach. Na początku lipca dołączyło do jej floty pierwsze 10 z 50 ciągników zamówionych w ramach kontraktu między Scania Polska a FREJA Transport & Logistics.Firma skorzystała z kompleksowych rozwiązań Scania, w których skład wchodzą finansowanie, ubezpieczenie pojazdów i obsługa naczep. „Troska o środowisko to ważny aspekt działalności naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Scania, ponieważ zależy nam na redukcji emisji CO2 z realizowanych przez nas zadań transportowych, a także na niższym spalaniu. Ważna jest też możliwość tankowania w Szwecji paliwa HVO. Dzięki bogatej infrastrukturze serwisów Scania jesteśmy w stanie zorganizować naprawy o każdej porze, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodności floty, a tym samym zapewnienia ciągłości dostaw. Niezawodny i bezpieczny pojazd to podstawa działalności w naszej branży” – komentuje Paweł Ślizowski, kierownik działu transportu FREJA Transport & Logistics.

Wszystkie pojazdy zostały przystosowane do obsługi jednoosobowej przy zachowaniu najwyższego komfortu jazdy, wyposażono je w wysokie przestronne kabiny, fotele premium, automatyczne skrzynie biegów Opticruise z aktywnym tempomatem i zwalniaczem 4100 Nm oraz automatyczną klimatyzację. Ponieważ pojazdy będą najczęściej wykorzystywane w północnej Europie, zastosowano dodatkową izolację cieplną i dodatkowe ogrzewanie niezależne kabin. Nie zabrakło też pakietów bezpieczeństwa.

FREJA zdecydowała się na pełen kontrakt serwisowy Scania na okres 72 miesięcy, by mieć pełną kontrolę kosztów. Korzysta też z zarządzania flotą w ramach pakietu Scania Fleet Management oraz „Ecolution by Scania” z usługą szkoleń i coachingu kierowców w zakresie obsługi systemów oraz zwiększenia bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy.

W ramach kontraktu dostarczono 5 ciągników Scania R450 4x2 i 5 ciągników R500 6x2. Większa moc w tych ostatnich umożliwia transport zestawami o ładowności do 70 t na terenie Skandynawii. Pozostałe zostaną dostarczone do końca 2021 r.