http://www.transporttm.pl/news/626/18/Andreas-Renschler-opuszcza-Grupe-TRATON

Pojazdy ciężarowe

Andreas Renschler opuszcza Grupę TRATON

09-07-2020

TRATON SE reorganizuje zarządu. Dnia 15 lipca Andreas Renschler przekaże stanowisko prezesa zarządu Matthiasowi Gründlerowi, który był dyrektorem finansowym Grupy do maja 2018 r.Co ciekawe, obaj pracowali razem w Daimler Trucks przed przejściem do VW w 2013 r. i kontynuowali to w TRATON aż do odejścia Gründlera z przyczyn osobistych. Mówiło się jednak, że coraz bardziej było im nie po drodze. „Andreas Renschler wniósł znaczący wkład w udany kurs TRATON. Po udanym debiucie giełdowym we Frankfurcie i Sztokholmie położył wraz z zarządem fundamenty dla przyszłościowej pozycji firmy i zapewnił jej, dzięki silnej sieci partnerów strategicznych, dostęp do wszystkich odpowiednich rynków ” - przewodniczący Rady Nadzorczej TRATON SE Hans Dieter Pötsch podziękował za 5-letnią pracę prez. Renschlera. „Dzięki Matthiasowi Gründlerowi jako następcy mogliśmy pozyskać jednego z najbardziej doświadczonych ekspertów w branży. Ponadto zna firmę na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia, a także odegrał znaczącą rolę w jej rozwoju. Teraz będzie kontynuował ten kurs z całym zespołem TRATON” - ocenił Pötsch.

Henrik Henriksson będzie kontynuował swoją pracę jako członek zarządu TRATON i dyrektor generalny Scania. Członek zarządu TRATON Christian Levin, który pełni funkcję dyrektora operacyjnego i kierownika badań i rozwoju, również pozostanie na swoich stanowiskach.

W przeciwieństwie do Renschlera, Gründler nie będzie miał miejsca w zarządzie Volkswagena. Odpowiedzialność za biznes ciężarówek na szczycie grupy bierze na siebie dyrektor HR Gunnar Kilian.

Mówi się, że najważniejszym zadaniem Gründlera jako prezesa TRATON będzie poprawa współpracy szwedzkich i niemieckich inżynierów ze Scania i MAN.