http://www.transporttm.pl/news/625/18/Zmiany-w-zarzadzie-MAN-Truck-Bus-SE

Pojazdy ciężarowe

Zmiany w zarządzie MAN Truck & Bus SE

09-07-2020
MAN Truck & Bus SE wprowadza zmiany w zarządzie. Andreas Tostmann, obecnie dyrektor marki ds. produkcji i logistyki w spółce Volkswagen Samochody Osobowe, przejmie funkcję prezesa zarządu.

Zastąpi na tym stanowisku Joachima Dreesa, który z dniem 15 lipca za porozumieniem stron odchodzi z zarządu MAN Truck & Bus SE i TRATON SE. Ponadto Martin Rabe, obecnie dyrektor ds. organizacji, procesów HR i IT w MAN Truck & Bus, zastąpi Carstena Intra na stanowisku członka zarządu ds. personalnych. Ten z kolei obejmie funkcję szefa VW Samochody Dostawcze kosztem Thomasa Cedrana, który jednak pozostaje w koncernie VW jako szef zarządzania inwestycjami w pojazdach użytkowych i inżynierii mechanicznej.

Rada Nadzorcza MAN podziękowała Joachimowi Dreesowi za jego bardzo dobrą pracę. W ciągu 5 lat na stanowisku CEO MAN zainicjował on proces zmian w firmie i poprowadził ją do przodu. W krótkim czasie portfolio produktów zostało zmienione i pomyślnie wprowadzone na rynek. Należy również docenić jego zaangażowanie w rozwój elektromobilności w koncernie. Joachim Drees przygotował firmę na wyzwania przyszłości i miał decydujący wpływ na pierwszą ofertę publiczną spółki TRATON SE.

Zaprezentowana niedawno przez Joachima Dreesa nowa generacja pojazdów ciężarowych została bardzo pozytywnie przyjęta przez klientów.