http://www.transporttm.pl/news/624/18/Grupa-Bury-zamawia-pierwsze-20-nowych-MAN-ow-TGX

Pojazdy ciężarowe

Grupa Bury zamawia pierwsze 20 nowych MAN-ów TGX

03-07-2020

Pierwszego lipca prezes MAN Truck & Bus Polska Marc Martinez i senator Jacek Bury, właściciel Grupy Bury, podpisali umowę na 20 ciągników MAN nowej generacji.Zamówione ciągniki to TGX 18.510 4x2 BLS z kabiną GM, które będą obsługiwać trasy z Polski na południe Europy. „Są to ciężarówki nowej generacji, nowa technologia, nowe rozwiązania ergonomiczne, a przede wszystkim mniejsze spalanie i emisja CO2 do atmosfery. Pojazdy te są bardzo komfortowe i jeszcze bardziej bezpieczne dla kierowcy i innych uczestników ruchu, dbają o człowieka. Jest to pierwszy tak duży kontrakt firmy MAN na nowy model w tym roku. Mam nadzieję, że dzięki tej transakcji poprawimy nasz serwis i przyczynimy się do poprawy jakości i zdrowszego trybu życia nas wszystkich.” - powiedział podczas podpisania umowy Jacek Bury.

„Ciągniki MAN TGX nowej generacji to świetny wybór. Gratuluję Jackowi Buremu decyzji. Nowa generacja pojazdów ciężarowych MAN powstała z myślą o komforcie pracy kierowców oraz oszczędnościach, jakie pojazdy mają przynosić właścicielom firm transportowych. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie w przypadku firmy Bury Sp. z o.o.”-  dodał Marc Martinez.

Grupa Bury i MAN Truck & Bus Polska współpracują od ponad 10 lat. We flocie lubelskiego przewoźnika znajduje się ponad 140 pojazdów ciężarowych MAN, w tym ok 100 ciągników siodłowych. Firma specjalizuje się w transporcie warzyw i owoców z południa Europy, głównie z Hiszpanii, Grecji, Włoch, Portugalii, ale też ładunków z Francji, Anglii, Niemiec, Ukrainy i Rumunii. Dodatkowo od 2011 r. Bury jest partnerem serwisowym MAN Truck & Bus Polska, ma stacje serwisowe w Lublinie i Radomiu.

Grupa Bury kupiła ciągniki z kabiną dalekodystansową średniej wysokości, takie jak te na zdjęciu. Premierowy kolor Złoty Topaz należał się im gratis! Ale pewnie skończy się na białym.