http://www.transporttm.pl/news/621/20/Bridgestone-Stargard-wyprodukowala-10-mln-opon

Warsztat i opony

Bridgestone Stargard wyprodukowała 10 mln opon

23-06-2020

Fabryka Bridgestone w Stargardzie ruszyła 12 lat temu i w tym czasie wyprodukowała 10 mln opon. To jeden z najnowocześniejszych zakładów Bridgestone w Europie, zatrudnia obecnie 935 pracowników.Powierzchnia użytkowa fabryki to blisko 160 tys. m2, co odpowiada 22 boiskom piłkarskim. W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia zwiększyła się o prawie 12 tys. m2, a zatrudnienie o 100 osób. Zakład przyczynia się do ogólnoświatowej redukcji emisji CO2 kupując energię z gwarancją pochodzenia.

„Działalność rozpoczynaliśmy w najtrudniejszym okresie kryzysu 2008 r. Nasze ówczesne doświadczenia pokazują, że przy tak dużej skali opreracji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Dlatego systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie, unowcześnialiśmy linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które zapewniają nam przewagę konkurencyjną. Kryzys wywołany panddemią zmusił nas do przejściowego ograniczenia działalności. W dalszym ciągu jednak planujemy długoterminowo zarówno z klientami, lokalnymi partnerami, jak i naszymi pracownikami” – powiedział Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie. „Pozycja Bridgestone w Stargardzie jest ugruntowana. Dziesięciomilionowa opona potwierdza ten fakt i pokazuje wciąż rosnący potencjał produkcyjny firmy. Cieszę się, że od 12 lat koncern współtworzy lokalny przemysł. Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Liczę na dalszy, dynamiczny rozwój firmy, który pozwoli obronną ręką przechodzić każde trudności gospodarcze” – skomentował prezydent Stargardu Rafał Zając.

Bridgestone Stargard specjalizuje się w produkcji opon klasy premium, blisko połowa z nich trafia na pierwszy montaż do fabryk pojazdów użytkowych najważniejszych producentów. Jubileuszowa opona to Bridgestone Duravis R002 przeznaczona do wszystkich rodzajów pojazdów ciężarowych. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości i długiej żywotności umożliwia obniżenie kosztów przejechanego kilometra, a jdnoocześnie zapewnia doskonałą przyczepność przez cały rok.

Polski zakład koncernu jest jednym z najnowocześniejszych w Europie, dziennie może powstawać tu do 4,4 tys. opon do samochodów ciężarowych i autobusów.