http://www.transporttm.pl/news/601/17/Sukcesy-Solaris-na-rynku-hiszpanskim

Autobusy

Sukcesy Solaris na rynku hiszpańskim

20-04-2020

Solaris zdobywa coraz więcej kontraktów w Hiszpanii. Tamtejsi klienci są zainteresowani przede wszystkim pojazdami z napędami alternatywnymi. Niemal wszystkie nowe zamówienia opiewają na autobusy zero- i niskoemisyjne.Tylko w tym roku producent zdobył zamówienia na blisko 60 pojazdów zero- i niskoemisyjnych. Wszystkie nowo zamówione autobusy elektryczne, hybrydowe i CNG wyjadą na ulice jeszcze w tym roku, przyczyniając się do redukcji szkodliwych emisji. „Niezwykle istotne jest to, że aż 90% zamówień pozyskanych przez Solaris w tym roku dotyczy autobusów z napędami alternatywnymi, a 1/3 z nich to pojazdy napędzane wyłącznie elektrycznie” – mówi Kepa Mendikute, Dyrektor Zarządzający Solaris Bus Ibérica. W Barcelonie pojawi się 14 przegubowych autobusów elektrycznych w ramach zamówienia złożonego przez TMB. Z kolei przewoźnik z położonej nieopodal Badalony zdecydował się na 11 Urbino 18 hybrid. Autobusy hybrydowe o długości 12 m producent dostarczy do prywatnego operatora Avanza z miasteczka Elche na wschodzie Hiszpanii.

Ponadto Solaris zdobył zamówienia na 20 bardzo popularnych w Hiszpanii autobusów napędzanych CNG, w tym 13 dla prywatnego operatora Moventis, który obsługuje Barcelonę. Kolejne Urbino CNG, w tym jeden przegubowy, trafią do Burgos i Girony.

Przedstawicielem Solaris na rynku hiszpańskim jest spółka Solaris Bus Ibérica działająca sprawnie także w obszarze after sales. Do dyspozycji przewoźników oddano w styczniu dodatkowe 100 punktów obsługowo-naprawczych sieci Alltrucks Truck & Trailer Service na terenie Hiszpanii i Portugalii.