http://www.transporttm.pl/news/600/18/Drutex-wybiera-pojazdy-Scania

Pojazdy ciężarowe

Drutex wybiera pojazdy Scania

20-04-2020
Po udanych testach w ramach programu „Zawsze na czele” firma Drutex kupiła 10 pojazdów Scania, pierwszych w jej flocie. To 5 ciągników siodłowych i 5 podwozi zestawów przestrzennych do przewozu stolarki okienno-drzwiowej.

Zawarcie kontraktu poprzedziły analizy i testy w ramach programu „Zawsze na czele”. Pojazdy kupione przez Drutex mają kabiny sypialne S z płaską podłogą, stwarzając doskonałe warunki pracy kierowców dzięki wielu udogodnieniom, jak klimatyzatory postojowe, obracane fotele czy liczne schowki przydatne podczas długich podróży. Przyczyniają się też do zwiększenia bezpieczeństwa: wysokie kabiny zapewniają większą widoczność, lepsze parametry jazdy i hamowania, są też stabilniejsze. „O wyborze Scania zdecydowały rozwiązania techniczne zastosowane w pojazdach i niskie spalanie. W staraniach o maksymalizację wydajności energetycznej oferowanych przez nas pojazdów nie pomijamy żadnego aspektu. Pojazdy Scania nowej generacji są wyposażone w udoskonalone silniki, a ich konstrukcja zapewnia niższe opory powietrza. W połączeniu z inteligentnymi usługami, gwarantują bezkonkurencyjną wydajność paliwową w każdej pracy transportowej” – komentuje Janusz Laube, partner biznesowy Scania Polska.

„Transport okien jest bardzo specyficzny, wymaga niezawodnych rozwiązań. Oferujemy najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień wraz z dostawą, dlatego świetna organizacja, sprawność działania i wysokiej jakości systemy mają dla nas ogromne znaczenie. Zakup pojazdów Scania to kolejna w tym roku inwestycja Drutex w ramach powiększania floty transportowej, na którą składa się już ponad 300 pojazdów. W tym roku obchodzimy jubileusz 35-lecia istnienia firmy, podstawą naszego działania i sukcesu były zawsze inwestycje i nieustanny rozwój” – wyjaśnia Mirosław Landowski, dyrektor ds. transportu Drutex.

Drutex to jeden z wiodących producentów okien, drzwi i rolet w Europie. Produkty firmy są dostarczane do kilkudziesięciu krajów na świecie, w tym do Australii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.