http://www.transporttm.pl/news/6/20/Nowy-serwis-ESA-Trucks-w-Ilowej

Warsztat i opony

Nowy serwis ESA Trucks w Iłowej

08-06-2011
Firma ESA Trucks, autoryzowany dealer DAF Trucks, otworzyła nową stację serwisowo-sprzedażową w Koninie Żagańskim k. Iłowej.

Dogodna lokalizacja (30 km odprzejścia granicznego Olszyna),jak również szeroki wachlarzusług zapewnią klientomkompleksową obsługę.

W nowym obiekcie zapewniono m.in.:

  • sprzedaż i serwis pojazdów DAF,
  • autoryzowany serwis naczep Schmitz Cargobull,
  • obsługę tachografów cyfrowych,
  • serwis Toll Collect,
  • usługi Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów,
  • mycie pojazdów ciężarowych.
Nowy serwis, obsługiwany przez spółkę ESA Trucks Iłowa, jest jednym z elementów tworzącego się największego w Polsce kompleksu dla kierowców.Z myślą o klientach zostanie niebawem oddanado użytku stacja benzynowa ORLEN, restauracja, prysznice, pralnia i inne udogodnienia, a także 100 miejsc parkingowych z całodobową ochroną. Na parkingu zostaną wydzielone miejsca pod naczepy-chłodnie z gniazdami do zasilania agregatów, dzięki czemu kierowcy będą mogli nocować
w ciszy nie zakłócanej pracąsilnika dieslowskiego.Atrakcją będzie także pas zieleniz zadaszonymi budkami,do których zostanie doprowadzonawoda i prąd, co umożliwi podgrzanie wody czy przygotowanie ciepłego posiłku we własnym zakresie. W serwisie będą dokonywane naprawy pojazdów ciężarowych wszystkich marek. Hale zostaną wyposażone w podnośniki, suwnice i najnowsze urządzenia stosowane w branży motoryzacyjnej. Nowy kompleks serwisowo-sprzedażowy ESA znajdujesię na przedłużeniu trasy autostrady A4 z krajową 18-tką w kierunku przejściagranicznego w Olszynie, w odległości 30 km od tzw.węzła w Krzywej w kierunku zachodniej granicy kraju.Droga ta łączy transeuropejski korytarz transportowy, a więc Drezno, Berlin z południową Polską, Słowacją czy Ukrainą. Otwarcie nowego serwisu w Iłowej jest najważniejszą inwestycją ESA. Będzie to pierwszy w Polsce tak kompleksowy autoryzowany serwis DAF z pełną infrastrukturą dla podróżujących. Spółka ESA Trucks Poznań jest autoryzowanym dealerem DAF na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego od 2006 r. Firma należy do holenderskiej Grupy ESA.