http://www.transporttm.pl/news/597/18/ENERIS-kupuje-15-pojazdow-komunalnych-Scania

Pojazdy ciężarowe

ENERIS kupuje 15 pojazdów komunalnych Scania

02-04-2020

Wrocławski oddział ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji Ekologiczna ma nową niskoemisyjną flotę, częściowo z silnikami na CNG. Pojazdy są wykorzystywane do przewozu kontenerów z odpadami, głownie budowlanymi.Firma ENERIS kupiła pojazdy Scania P280B4x2NA z zabudową bramową lub hakową (w tym 3 gazowe) i P410B6x2*4NA z zabudową hakową i hakową z żurawiem (jeden z nich z silnikiem CNG). Nadwozia zamontowała HEWEA. Pojazdy nowej floty zostały dodatkowo zabezpieczone antykorozyjnie przed działaniem warunków atmosferycznych i wyposażone w dodatkowe oświetlenie robocze, by poprawić bezpieczeństwo przeładunku przy niekorzystnej pogodzie czy w nocy. „Rozwijamy naszą flotę pojazdów inwestując w niezawodne i bezpieczne rozwiązania transportowe. Przykładamy też ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego i zdrowia mieszkańców. W praktyce w naszych działaniach szukamy możliwości budowania pozytywnego wpływu na środowisko i zmniejszania negatywnego wpływu na nie w każdym z elementów pracy operacyjnej” – komentuje Andrzej Filipowicz, dyrektor operacyjny ENERIS ECU.

Zasilanie gazem powoduje redukcję emisji zanieczyszczeń w spalinach. Pojazdy Scania napędzane CNG wpływają na podniesienie jakości życia w miastach również dzięki temu, że są dwukrotnie cichsze niż wysokoprężne. „Miasta koncentrują się na ochronie środowiska przez ograniczenie emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Dostarczone firmie ENERIS niskoemisyjne pojazdy Scania pozwalają na redukcję zanieczyszczeń CO2o 15% dla gazu naturalnego i 90% dla biogazu w porównaniu do oleju napędowego” – ocenia Piotr Korus, kierownik ds. rozwoju sprzedaży Scania Polska.

Przedsiębiorstwa komunalne potrzebują niezawodnych i bezpiecznych pojazdów, by rzetelnie wykonywać zadania. Zbiórka odpadów w miastach przebiega w intensywnym ruchu, co jest obciążeniem dla kierowcy i załogi. Scania oferuje kabiny zapewniające doskonałą widoczność i systemy zwiększające bezpieczeństwo.