http://www.transporttm.pl/news/596/18/ELMEX-inwestuje-w-pojazdy-Scania-LNG

Pojazdy ciężarowe

ELMEX inwestuje w pojazdy Scania LNG

26-02-2020

Pierwsza partia 10 ciągników Scania R 410 napędzanych gazem ziemnym trafiła do firmy ELMEX Logistics Group. Kontrakt zawarto po udanych testach w ramach programu Scania „Zawsze na czele”.Elmex działa na rynku TSL od ponad 20 lat, świadcząc usługi transportu i logistyki w branżach automotive i e-commerce. Pojazdy Scania dominują we flocie firmy. „Postanowiliśmy, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, stworzyć flotę w pełni bazującą na pojazdach przyjaznych dla środowiska, napędzanych LNG. Docelowo będzie to kilkadziesiąt pojazdów. W naszych działaniach myślimy o przyszłości, skutecznie łącząc innowacyjność oraz ciągły rozwój z ochroną środowiska” – komentuje zakup Adam Gałka, dyrektor generalny Elmex Logistics Group Sp. z o.o.

To pierwsze tak duże zamówienie na pojazdy Scania LNG w tym roku. Rozwiązania zastosowane w ciągnikach umożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału pojazdów i uzupełniających je usług. Pojazdy wyposażono w zwalniacz, skrzynię biegów Scania Opticruise i aktywny tempomat. W kabinach zamontowano fotele premium, by zapewnić kierowcom jak najbardziej komfortowe warunki pracy.

LNG jako paliwo w pojazdach Scania umożliwia redukcję emisji CO2 o ok. 20% i NOx o ponad 90% w porównaniu z dieslem. Niemal całkowicie eliminuje się emisję sadzy. To ważne dla firm, którym zależy na „zielonych” rozwiązaniach transportowych.