http://www.transporttm.pl/news/593/20/AkzoNobel-znow-szkoli-w-Pruszkowie

Warsztat i opony

AkzoNobel znów szkoli w Pruszkowie

09-02-2020
Odbudowane Automotive Training Center w Pruszkowie wróciło do szkoleń w profesjonalnych technikach lakierniczych. Obiekt został powiększony prawie dwukrotnie i stał się jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych AkzoNobel w Europie.

Budynek, w którym znajduje się ATC, ma ponad 120 lat historii. Wybudowany w 1897 r. przez Towarzystwo Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej służył jako modelarnia i lakiernia Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Po wojnie ZNTK działały w Pruszkowie do 1997 r., gdy obiekt został kupiony przez Millenium Logistic Park. Od 2009 r. jego część wynajmował AkzoNobel na magazyn i ośrodek szkoleniowy. Drugą połowę obiektu zajmowała firma kosmetyczna, na terenie której w lipcu 2018 r. wybuchł pożar. W ramach odbudowy cały budynek został adaptowany na potrzeby ATC przy maksymalnym wykorzystaniu oryginalnych elementów: cegły oraz drewnianej i stalowej konstrukcji.

Odnowione ATC w Pruszkowie jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych AkzoNobel w Europie. Na powierzchni 1200 m2 znajduje się 5 sal szkoleniowych (wcześniej dwie), w których są prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dla klientów wszystkich marek AkzoNobel VR z Europy Centralnej. Szacuje się, że rocznie z będzie mogło skorzystać z nich ponad 1 tys. osób. Ośrodek zyskał zrewolucjonizowaną część techniczną. Ma 3 nowe kabiny lakiernicze: 2 zintegrowane USI Italia z systemem kamer pozwalającym na sprawniejsze prowadzenie szkolenia, ze szczególnym naciskiem na aplikacje najnowszych powłok lakierniczych, oraz innowacyjną (jedną z niewielu w Europie i jedyną w Polsce) ruchomą kabinę firmy STL, która umożliwia znaczne usprawnienie małych napraw lakierniczych. Centralny odsys ułatwia przygotowanie podłoża w ramach naprawy lakierniczej. Nowoczesny Mixing Room dopełnia proces digitalizacji w AkzoNobel, który ma na celu wprowadzenie wyłącznie cyfrowych rozwiązań doboru koloru w procesie lakierniczym. Kolor jest dobierany za pomocą spektrofotometru Automatchic Vision z gwarancją doskonałego dopasowania.

Mixing Room jest wyposażony w specjalnie zaprojektowane stoły i kamery, by lepiej pokazywać cały proces. Prowadzący szkolenie może zaprezentować każdy element naprawy lakierniczej na zawieszonych w pomieszczeniu ekranach, na których można zmieniać widok: z Automatchic Vision na ekran komputera czy kabiny lakiernicze.