http://www.transporttm.pl/news/585/18/Nadwozie-wymienne-Kaessbohrer-do-transportu-kregow

Pojazdy ciężarowe

Nadwozie wymienne Kässbohrer do transportu kręgów

27-01-2020
Współpracując z Move Intermodal, wiodącym dostawcą intermodalnych rozwiązań logistycznych, Kässbohrer opracował lekkie nadwozie wymienne o długości 45 stóp K. SWAU CC przystosowane do przewożenia blachy w kręgach.

Move Intermodal woziło dotąd kręgi koleją w 25-stopowych nadwoziach wymiennych, które ze względu na nieodpowiednią wysokość wewnętrzną i długości ładowni nie były optymalne ekonomicznie podczas transportu powrotnego. Zgodnie z jej potrzebami i sugestiami powstały 45-stopowe K. SWAU CC, których setkę zamówiono do floty. Kässbohrer zapewnia pełną gamę produktów do transportu intermodalnego, w tym najlżejsze na rynku nadwozie wymienne K.SWAU CL, niedawno wprowadzony kontener silosowy o największej pojemności, wielofunkcyjne podwozie kontenerowe, a teraz także K.SWAU CC. Nowe nadwozie ma masę własną 4500 kg i 3 sekcje wanny o długości po 2150 mm na kręgi o średnicy od 900 do 2000 mm. Ponieważ Kässbohrer dysponuje zarówno kataforezą, jak i urządzeniami do cynkowania natryskowego, K.SWAU CC jest w całości zagruntowane w KTL- u, a wybrane miejsca, np. kieszenie pod widły, są dodatkowo metalizowane.

Wyposażony w 6 x 2 pierścienie do mocowania kręgów K.SWAU CC oferuje zwiększone bezpieczeństwo podczas operacji. Zgodne z normą EN 12642 Code XL/VDI 2700 nadwozie wymienne Kässbohrer ma 98 punktów mocowania, każdy o nośności 2,5 T, w obramowaniu podłogi i jest dostępny z 16 parami wyciąganych  pierścieni na bocznych profilach ramy. Ponadto K.SWAU CC jest jedynym nadwoziem wymiennym do kręgów przystosowanym do obciążenia osi wózka widłowego 7,2 t. Konstrukcja zabudowy jest zaprojektowana zgodnie z kodem transportowym C45, ma modułową aluminiową ścianę przednią i tylne drzwi 2-skrzydłowe. K.SWAU CC mieści 34 europalety.

Dzięki przegrodom wewnątrz wanny można przewozić ciężkie kręgi bez użycia kłonic, co ułatwia obsługę i oszczędza czas.