http://www.transporttm.pl/news/583/18/Scania-L-z-niskim-wejsciem-dla-ratownictwa-w-miescie

Pojazdy ciężarowe

Scania L z niskim wejściem dla ratownictwa w mieście

22-01-2020
Niskowejściowa Scania L, wyposażona w najwyższy w UK podnośnik koszowy z drabiną o wysięgu 45 m, będzie wykorzystywana w jednostce pożarniczej Humberside Fire & Rescue Service w brytyjskim Hull.

Aby utrzymać wymaganą przez strażaków maksymalną wysokość całkowitą pojazdu 3,55 m, a także zapewnić jak najlepszą manewrowość i widoczność z miejsca pracy wybrano podwozie Scania L360 z kabiną L. Podnośnik Bronto Skylift wyróżnia się lekką, zwartą konstrukcją. Złożony do jazdy ma niespełna 12 m długości. Nośność kosza dochodzi do 500 kg, a jego obciążenie jest monitorowane elektronicznie. Na podnośniku zabudowano kompaktowe działko wodne o wydajności 3800 l środka gaśniczego/min. „Nasza flota składa się z 65 ciężkich pojazdów gaśniczych Scania. Zamawiamy pojazdy tej marki ze względu na ich jakość i wytrzymałość. Nasze doświadczenie wskazuje, że w porównaniu z innymi pojazdami wykorzystywanymi uprzednio, podwozia Scania służą nam do 5 lat dłużej” – zachwala Andy Day, menedżer floty i wyposażenia Humberside Fire & Rescue Service.

Samochód pożarniczy Scania L stacjonuje w jednostce w Hull. Wysięg podnośnika zapewnia mu dostęp do najwyższych budynków mieszkalnych w mieście.