http://www.transporttm.pl/news/582/18/Polska-liderem-ograniczania-emisji-CO2-z-Ecolution-by-Scania

Pojazdy ciężarowe

Polska liderem ograniczania emisji CO2 z „Ecolution by Scania”

22-01-2020
Pojazdy z Polski, które dołączyły do programu „Ecolution by Scania” w 2019 r., wyemitują w ciągu roku 14 tys. ton mniej CO2. To jeden najlepszych wyników w Europie! Właściciele polskich firm transportowych dostrzegają korzyści, jakie niesie ze sobą udział w programie, ponieważ szybko przynosi on wymierne efekty w postaci niższego zużycia paliwa i pozytywnego wpływu na środowisko.

W ub. roku zawarto w Polsce 1544 nowych kontraktów „Ecolution by Scania”. Polska jest liderem, jeśli chodzi o liczbę kontraktów w ramach tego programu w Europie. Oszczędności w zużyciu paliwa przekraczają 10%. Tym samym każdy pojazd przejeżdżający rocznie co najmniej 140 tys. km emituje ponad 9 t CO2 mniej. Ograniczenie emisji jest większe niż ilość CO2 wyemitowanego do atmosfery w ciągu roku przez 1 obywatela Polski! „Udział w „Ecolution by Scania” umożliwia optymalne wykorzystanie potencjału pojazdu i kierowcy oraz obsługi serwisowej Scania. W ramach programu zapewniamy pojazdy w specyfikacji dopasowanej do potrzeb danego biznesu, szkolenia i coaching kierowców oraz indywidualny program obsługi serwisowej. Dzięki temu rośnie dyspozycyjność floty i wydajność transportu. To także ogromna korzyść dla środowiska” – komentuje Leszek Czapski, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży usług i rozwiązań komercyjnych Scania Polska S.A.

Przedsiębiorca, który zgłasza się do udziału w programie, zyskuje dostęp do profesjonalnego doradztwa Scania. Pierwszym krokiem jest analiza potrzeb oraz dobór pojazdu i usług dopasowanych do rodzaju wykonywanej pracy i warunków, w jakich przebiega. Uwzględniają one obciążenie pojazdów, rodzaj zadań transportowych czy pokonywanych dróg. Na skuteczność programu wpływają również szkolenia kierowców. Uczą się oni przewidywania na drodze, co przekłada się na spadek liczby hamowań i zużycia paliwa. W połączeniu z monitorowaniem stylu jazdy i kontrolą zużycia paliwa, szkolenia kierowców ułatwiają osiągnięcie wysokiej wydajności przewozów. Monitoring jest prowadzony w oparciu o systemy telematyczne Scania, które umożliwiają analizę pracy pojazdów i kierowców.

Program „Ecolution by Scania” jest realizowany w globalnej sieci Scania od 2012 r.